Saturday, April 27, 2024

Farmar MVP Eurolige, Batum svladao Parkera

I treæi tjedan Eurolige jedan NBA igraè odnio je nagradu za najboljeg igraèa kola, a nastavljena su i nacionalna natjecanja u veæini europskih zemalja.

U utakmici izmeðu Fenerbahèea i Nancyja dominirali su NBA igraèi. Thabo Sefolosha predvodio je Fenerbahèe do pobjede 90:86 sa 19 poena i 5 skokova, dok je kod francuske ekipe najbolji bio svestrani Nicolas Batum sa 22 poena, 6 asistencija, 6 skokova, 4 ukradene lopte ali i 9 izgubljenih lopti.

CSKA se bez problema obraèunao sa Zagrebom, na gostovanju su slavili 89:47 uz dobre partije Nenada Krstiæa i Andreja Kirilenka. Krstiæ je ubacio 15 poena uz 7 skokova a Kirilenko je postigao 14 poena i uhvatio 7 skokova. Na vrhu skupine B mjesto sa CSKA dijeli Panathinaikos koji je sa 92:75 svladao Žalgiris. Kod poraženih je Sonny Weems ubacio 21 poen uz 3 ukradene lopte dok je Ty Lawson konaèno odigrao kako se od njega i oèekuje te je postigao 14 poena, uhvatio 4 skoka i podijelio 4 asistencije.

Partizan je upisao svoju prvu pobjedu u grupi C. Na domaæem su parketu svladali Belgacom Spirou sa 91:81 uz sjajne predstave pojaèanja iz NBA lige. Acie Law je odigrao svoju najbolju utakmicu u dresu Partizana postigavši 26 poena i 7 asistencija. Nikola Pekoviæ takoðer je bio vrlo dobar, završio je susret sa 21 poenom. U utakmici s vrlo malim brojem koševa slavio je Anadolu Efes 62:54 nad Emporio Armanijem. Za Efes je Saša Vujaèiæ postigao 12 poena i 5 skokova, dok je Ersan Ilyasova ubacio 8 poena i uhvatio 9 skokova. Danilo Gallinari je za talijansku momèad postigao 12 poena i uhvatio 8 skokova. Derbi ove grupe igran je izmeðu Maccabija i Reala, a slavila je momèad iz Izraela sa 88:82. U njihovim je redovima najbolji bio Jordan Farmar sa 27 poena, 5 asistencija i 4 skoka, što mu je donijelo naslov najkorisnijeg igraèa treæeg kola Eurolige. U dresu Reala Rudy Fernandez postigao je 13 poena, a Serge Ibaka 9 uz 8 skokova.

Derbi turske lige igran je izmeðu Bešiktaša i Fenerbahèea, a slavila je ekipa Derona Williamsa sa 83:78. Razigravaè New Jersey Netsa bio je prvo ime svoje ekipe sa 21 poenom, 5 asistencija i 5 skokova, dok je Semih Erden ubacio 10 poena i uhvatio 7 skokova. Anadolu Efes je sa 84:76 slavio protiv Banvita uz odliènu partiju Ilyasove koji je postigao 21 poen i 7 skokova, dok je Vujaèiæ odigrao nešto lošije i ubacio tek 4 poena i podijelio 3 asistencije. Turk Telekom je u utakmici na veliki broj poena svladao Karsiyaku sa 110:98, a Mehmet Okur je doprinio pobjedi svoje momèadi sa 12 poena i 12 skokova.

Emporio Armani je nakon euroligaškog poraza utjehu pronašao u talijanskoj ligi, gdje je sa 67:64 svladao Monferrato. Gallinari je za 24 minute postigao 7 poena i uhvatio 6 skokova, no mora se priznati da se od njega oèekuju ipak nešto bolje igre. U napetoj utakmici Virtus Bologna je na kraju morala potpisati poraz od Terama 72:73. U redovima poraženih sudjelovao je Chris Douglas-Roberts sa 11 poena za 28 minuta igre. Benetton je sa 72:55 svladao Bennet Cantu uz 6 poena, 15 skokova i 3 asistencije Briana Scalabrinea.

U francuskoj ligi vidjeli smo dvoboj ASVELA i Nancyja, u kojemu je slavio Nancy sa 92:77. Odlièan je za pobjednièku momèad bio Nicolas Batum sa 21 poenom, 6 skokova i 5 asistencija. Tony Parker je za ASVEL postigao 20 poena (šut 6/21), uhvatio 8 poena i podijelio 9 asistencija, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu. U redovima poražene momèadi debitirao je Ronny Turiaf sa 9 poena i 8 skokova. U drugoj ligi Bordeaux je doživio poraz od Bourga 86:70 a Boris Diaw je postigao 12 poena i 5 skokova.

CSKA je u baltièkoj VTB ligi uvjerljivo svladao Azovmash sa 72:45. Najbolji pojedinac susreta bio je Nenad Krstiæ sa 18 poena u 18 minuta igre, dok je Kirilenko za 12 minuta na parketu postigao 5 poena.

U ABA ligi Partizan se lakoæom obraèunao s Cibonom i slavio 91:67 na domaæem parketu. Nikola Pekoviæ je zbog problema s osobnim pogreškama igrao tek 15 minuta te uspio postiæi 8 poena i 3 skoka, dok je Acie Law uz 7 poena podijelio i 5 asistencija. Crvena Zvezda je uvjerljivo poražena od Zagreba 102:85 usprkos 27 poena i 4 skoka Adama Morrisona.

Real Madrid je na domaæem parketu svladao Cajasol 78:65. Rudy Fernandez je za 14 minute postigao 12 poena, dok je Serge Ibaka na parketu proveo samo 6 minuta što je iskoristio za 2 skoka.

U Izraelu je Maccabi upisao pobjedu nad Ashdodom 103:74 uz korektnu partiju Farmara koji je susret okonèao sa 10 poena, 3 skoka i 2 asistencije.