Georgetown i Michigan upisali nove pobjede

Noæas je u NCAA ligi odigramo “samo” 19 susreta, što je za ovu sveuèilišnu ligu mali broj kada uzmemo u obzir da æe se u srijedu igrati 70 utakmica ili u subotu èak 156. Od ekipa iz Top 25, nastupile su samo dvije i upisale nove pobjede.

NCAA liga, divizija I, 12.2.2012:

Georgetown (11) – St. John’s 71:61
(Whittington 12p, Clark 11p; Harrison 24p)

Vidjeli smo zanimljiv dvoboj u konferenciji Big East u kojoj je Georgetown došao do svoje 19. pobjede u sezoni, 9. u konferenciji. Domaæini su u susret ušli kao favoriti i odmah su rezultat prebacili na svoju stranu i imali vodstvo od poèetka utakmice. Do poluvremena su napravili prednost od 5 poena, što pokazuje da se nisu uspjeli odvojiti od upornih gostiju. St. John’s se nekoliko puta u drugom dijelu uspio približiti na 2 poena, ali uvijek su nakon toga domaæini odgovorili postignutim košem i nisu dopustili preokret. Na kraju je rezultat glasio 71:61 za domaæine.

Domaæini su imali petorica igraèa s dvoznamenkastim brojem poena, a nitko nije ubacio više od 12 poena. Greg Whittington ubacio je 12 poena, a Otto Porter, Jason Clark i Markel Starks po 11. U ekipi St. John’sa dvojica su igraèa dominirala, D’Angelo Harrison s 24 poena te Moe Harkless s 20 poena i 6 skokova.

Michigan (25) – Illinois 70:61
(Hardaway Jr. 15p, Novak 12p, 9sk; Paul 21p)

Michigan je još uvijek neporažen na domaæem parketu, kojeg su uspjeli obraniti i od Illinoisa. Gosti su susret otvorili serijom 7-2 u prvih 5 minuta utakmice, no veæ nakon sljedeæe 3 minute rezultat je glasio 12:8 za Michigan. Domaæini su u nekoliko navrata imali i 9 poena razlika, a nakon prvih 20 minuta igre rezultat je glasio 37:31. Do dvoznamenkaste prednosti uspjeli su doæi 5 minuta nakon poèetka drugog dijela, kada je Stu Douglass pogodio za 44:34. Illinois je napravio seriju 7-0 5 minuta prije kraja, ali Tim Hardaway Jr. polaganjem prekida njihovu seriju i nade za povratak u susret koji je završio rezultatom 70:61.

Vrlo dobro je odigrao Tim Hardaway Jr. koji je postigao 15 poena te po 3 skoka i asistencije, a veliku je pomoæ imao u Zacku Novaku koji je uz 12 poena uhvatio i 9 skokova. Najbolji kod Illinoisa bio je Brandon Paul, ali njegov 21 poen nije bio dovoljan za pobjedu.