Gostujuæa pobjeda Blazersa nad Mavsima

Sinoæ je u NBA ligi odigrano devet utakmica, uz dvije gostujuæe pobjede igraèa Hawksa i Blazersa.

Blazersi su upisali gostujuæu pobjedu nad Mavsima, zadnju su ostvarili 26.sijeènja 2003, bila im je to tek treæa pobjeda u posljednjih 21 susreta. Najzaslužniji za pobjedu su bili Brandon Roy sa 23 koša, od toga ih je 10 postigao u posljednjoj èetvrtini, te LaMarcus Aldridge sa 19 koševa i 12 skokova. Nakon samo osam minuta igre, startni centar Joel Pryzbilla morao je napustiti teren zbog ozljede koljena. Dobru partiju pružio je i veteran Josh Howard, ušao je sa klupe i za 34 minute provedene na terenu ubacio je 10 koševa uz isto toliko skokova. Mavse je predvodio Dirk Nowitzki sa 27 koševa i 9 skokova. Poraz Mavsa leži u èinjenici da su imali jako loš šut za tricu (7-19) i jako slab postotak slobodnih bacanja, mizernih 54,5% (12-22).

Nakon utakmice trener Mavsa Rick Carlisle je izjavio: “Ne možete odigrati samo jednu èetvrtinu dobro i oèekivati da æe te na kraju ostvariti pobjedu”.

Lakersi su upisali 16 pobjedu u 17 odigranih susreta, bila im je to 23 ovosezonska pobjeda te su i dalje vodeæa momèad lige. Kobe Bryant upisao je po šesti put ove sezone 40 koševa, te je imao 8 skokova i 6 asistencija. Pau Gasol je upisao double double (15k i 11sk). Goste je predvodio Kevin Durant sa 30 koševa, koji je morao napustiti teren 1.32 minute prije kraja zbog šest osobnih pogrešaka.