Green zabilježio nestvaran triple-double, Jokić ušutkao Madison Square Garden

Nova pobjeda Miami Heata, 13. zaredom. Nikola Jokić u pobjedi Nuggetsa je imao rekord karijere u poenima, ubacio je 40. Ivica Zubac je odigrao jako dobru utakmicu u pobjedi Lakersa nad Bucksima. Warriorsi su bili bolji od Grizzliesa, dok su Wizardsi kod kuće nadigrali Pacerse.

Brooklyn Nets – Miami Heat 99:108

Heat nastavlja s pobjedama. 13 pobjeda zaredom Miami Heata, ovaj put protiv Netsa. U prvom poluvremenu imali su zaostatak od četiri poena, ali fantastičnim drugim poluvremenom Miami je uspio lagano doći do nove pobjede. Miami trenutačno ima najduži niz u NBA ligi, a krenuli su sa zaostatkom od 19 pobjeda do .500. Sada im fali još šest pobjeda.

New York Knicks – Denver Nuggets 123:131

Fantastična večer Nikole Jokića u New Yorku. Postigao je rekord karijere 40 poena i predvodio Nuggetse do pobjede. U trećoj četvrtini koja je bila prekretnica postigao je 18 poena. Još jedna očajna utakmica Knicksa koji su u svakoj četvrtini primili najmanje 30 poena.

Detroit Pistons – San Antonio Spurs 92:103

Pau Gasol i dalje ne igra zbog ozljede, ali Spurs i dalje lako uzimaju pobjede. Gosti su imali veliko vodstvo na poluvremenu i to vodstvo su u drugom poluvremenu držali pod kontrolom. Zamjena Dwayne Dedmon je imao 17 poena, 17 skokova.

Milwaukee Bucks – Los Angeles Lakers 114:122

Sjajna večer Ivice Zupca koji je ubacio 15 poena za 21 minutu. Imao je i šest skokova i dva dodavanja. Giannis Antetokounmpo je imao rekord karijere s 41 poenom, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Lakersa. Nick Young je pogodio pet trica, dok su Lakersi ukupno ubacili 15.

Memphis Grizzlies – Golden State Warriors 107:122

Draymond Green je imao sjajan triple-double u pobjedi nad Memphisom. Imao je 12 skokova, deset dodavanja, deset ukradenih i samo četiri poena. To je bio prvi triple-double u povijesti, a da je igrač imao manje od deset poena. Deset ukradenih je i rekord Warriorsa i to je prva utakmica s deset ukradenih od 2009., kada je to imao Brandon Roy.

Stephen Curry (18p, 5as)
Draymond Green (4p, 12sk, 10as, 5blk, 10ukr)

Minnesota Timberwolves – New Orleans Pelicans 106:122

U duelu protiv Karl-Anthony Townsa, Anthony Davis je ubacio 42 poena i 13 skokova. Davis je promašio samo šest svojih šuteva, a pogodio je i dvije trojke. Pelicans ii Timberwolvesi pokušavaju doći nekako do doigravanja. I jedni i drugi pokušavaju napraviti nekakvu seriju do All-Stara kako bi imali kakve takve šanse.

Timberwolves:
Karl-Anthony Towns (36p, 8sk)
Andrew Wiggins (29p, 3ukr)
Ricky Rubio (15p, 12as, 4ukr)

Pelicans:
Anthony Davis (42p, 13sk)
Jrue Holiday (25p, 6sk, 12as, 5ukr, 9izg)
Buddy Hield (17p)
Dante Cunningham (12p)

Washington Wizards – Indiana Pacers 112:107

Wizardsi u Novoj godini imaju omjer 15-5. John Wall je imao opet sjajnu večer i ovo mu je peta utakmica zaredom u kojoj ima 20 poena i deset dodavanja. To je rekord franšize. Wizardsi imaju omjer 12-6 kada utakmicu odlučuje pet ili manje poena.

Sacramento Kings – Atlanta Hawks 108:107

Darren Collison pogodio je za pobjedu Kingsa 3,5 sekundi prije kraja. Kingsi su se uspjeli vratiti u susret u drugom poluvremenu, nakon što su u prvom gubili i do 22 poena razlike. Sacramento je zaostajao skoro cijelu utakmicu, tek je šut Matta Barnesa minute prije kraja donio prvu prednost domaćinima.

Phoenix Suns – Chicago Bulls 115:97

Sunsi su ovom pobjedom prekinuli niz od tri poraza zaredom. U zadnjih deset utakmica imaju samo dvije pobjede. Sunsi protiv momčadi s istoka imaju omjer 12-7, 8-4 kod kuće, dok u utakmicama protiv momčadi sa zapada imaju omjer 5-30.