Saturday, April 27, 2024

Grizzliesi i Spursi odigrali klasik, Hawksi uništili Cavse

4. uzastopni poraz očajnim Charlotte Hornetsima nanijeli su sinoć Phoenix Sunsi (111:106); najbolji pojedinci za pobjednike su bili Isaiah Thomas s 23 poena za samo 28 minuta i Goran Dragić  koji je zabio 20 poena i podijelio 8 dodavanja. Hornetsima nije pomogla ni odlična partija Ala Jeffersona koji je zabio 28 poena i uhvatio 10 skokova.

Najgori ovosezonski poraz Cleveland Cavaliersima su nanijeli Atlanta Hawksi (127:89); trener Cavsa David Blatt nakon susreta je bio vidno posramljen, a domaćine je uništio Shelvin Mack s 24 poena za 22 minute (6/6 trica). Odličan je bio i Al Horford koji je zabio 20 poena. Hawksi su ponovno igrali timski, skupili su čak 36 dodavanja na 49 pogođenih šuteva.

Boston Celticsi su bez većih problema kod kuće svladali Orlando Magic (109:92). Odličan je za Celticse bio razigravač Rajon Rondo koji je skupio 13 poena, 15 dodavanja i 7 skokova. Treba naglasiti i odličnog Brandona Bassa koji je za 22 minute zabio 18 poena.

Najbolju utakmicu sezone odigrao je za Dallas Maverickse Chandler Parsons koji je Pistonsima ubacio 32 poena u pobjedi 117:106. Parsonsu je pomogao Monta Ellis koji je zabio 25 poena, a double-double je upisao doktor košarke Dirk Nowitzki (18 poena, 10 skokova). Kod Pistonsa je fantastičan bio Andre Drummond koji je skupio 17 poena i čak 24 skoka.

Bez Chrisa Bosha u postavi, Dwyane Wade je eksplodirao i zabio 42 poena, ali ipak nedovoljno za pobjedu protiv Utah Jazza (105:87). Wade je bio jedini raspoložen u redovima domaćina, dok je kod slavljenika odličan bio Gordon Hayward koji je zabio 29 poena, uz 6 skokova i 7 dodavanja.

Prva momčad Istoka lagano je svladala Brooklyn Netse pred svojim navijačima (105:89). Ponovno je za Raptorse briljirao Kyle Lowry koji je zabio 20 poena, uz 12 dodavanja i 2 ukradene lopte. Odličan je za Raptorse bio i centar Jonas Valanciunas koji je skupio double-double od 18 poena i 10 skokova. Naš Bojan Bogdanović ponovno je ušao s klupe Netsa, a zabio je 3 poena, uz loš šut 1/5.

Najbolju utakmicu sezone odigrali su sinoć rivali Zapadne konferencije San Antonio Spursi i Memphis Grizzliesi. Slavili su gosti nakon tri produžetka (117:116), a najbolji pojedinac je bio Marc Gasol s 26 poena i nevjerojatnom tricom koja je susret odvela u produžetak. Kod slavljenika je odličan bio i Zach Randolph koji je skupio 21 poen i 21 skok. Kod Spursa su tri igrala zabila više od 20; Tim Duncan (23 poena, 16 skokova i fantastičan fadeaway  šut koji je susret odveo u treći produžetak), Danny Green (25 poena, 7/13 trica) i Manu Ginobili (21 poen, 8 skokova, 8 dodavanja).

Damian Lillard (29 poena, 7 dodavanja) i LaMarcus Aldridge (23 poena, 15 skokova) ponovno su bili najbolji pojedinci u pobjedu Trail Blazersa protiv Milwaukee Bucksa (104:97). Odličan je za Blazerse bio i mladi Thomas Robinson koji je zabio 15 poena i uhvatio 16 skokova, dok je kod poraženih Bucksa najbolji bio razigravač Brandon Knight koji je zabio 24 poena.

11. pobjedu u zadnjih 13 utakmica ostvarili su sinoć Clippersi protiv Pacersa u Staples Centru (102:100). Blake Griffin (31 poen, 16 skokova) i DeAndre Jordan (15 poena, 23 skoka) dominirali su u skakačkoj igri što je na kraju i dovelo Clipperse do pobjede. Chris Paul je zabio 20 poena, uz 9 dodavanja i 5 ukradenih lopti. Naš Damjan Rudež je na parketu proveo samo 1 minutu i nije se upisao u strijelce.

Zadnji susret večeri donio nam je još jedan produžetak i pobjedu Rocketsa protiv Nuggetsa (115:111). James Harden nastavlja nizati odlične partije; sinoć je zabio 41 poen i skupio 10 dodavanja, a pomogao mu je centar Dwight Howard s 24 poena, 16 skokova i 4 blokade.