Grizzliesi jedva protiv 76ersa, triple-double Hardena

Prvi susret večeri donio nam je dvoboj Mavericksa i Warriorsa, a slavili su gosti i stigli do 15. uzastopne pobjede (105:98). Odlični su za Warriorse ponovno bili Stephen Curry (29 poena, 8 dodavanja) i Klay Thompson (25 poena). Veliki obol pobjedi dao je i agresivni Draymond Green koji je zabio 20 poena i uhvatio 8 skokova.

Najbolju napadačku utakmicu inače ne baš tako dobre sezone odigrali su sinoć Brooklyn Netsi na gostovanju kod Charlotte Hornetsa. Slavili su rezultatom 114:87, a pogodili su čak 16 trica iz 23 pokušaja; predvodio ih je Joe Johnson s 22 poena. Naš Bojan Bogdanović odigrao je odličnu utakmicu; za 19 minuta je zabio 12 poena i uhvatio 6 skokova, a tricu je šutirao 4/5.

Portland Trail Blazersi su bez većih problema svladali Indiana Pacerse u gostima (95:85). Odličnom drugom četvrtinom koju su dobili 36:15 zaključili su susret, a najbolji su bili Damian Lillard s 18 poena i LaMarcus Aldridge s 19 poena i 14 skokova. Naš Damjan Rudež je za 12 minuta ostao bez poena.

Šutem u zadnjoj sekundi Tobiasa Harrisa Orlando je svladao Atlanta Hawkse i zaustavio im pobjednički niz (100:99). Najbolji u redovima pobjednika je bio Harris s 20 poena, 6 skokova i 5 dodavanja, a double-double učinak je ostvario Nikola Vučević koji je zabio 18 poena i uhvatio 11 skokova.

Vrhunsku utakmicu u napadačkom dijelu odigrali su Milwaukee Bucksi protiv Los Angeles Clippersa i svladali ih 111:106. Odličan je za Buckse bio razigravač Brandon Knight koji je susret završio s 22 poena i 5 dodavanja, a pomogao mu je Giannis Antetokounmpo koji je zabio 20 poena, uz šut 8/11.

Memphis Grizzliesi su jedva slavili na gostovanju kod Philadelphia 76ersa, a do pobjede (120:115) ih je odveo razigravač Mike Conley koji je zabio rekord karijere 36 poena i tricu koja je susret odvela u produžetak. Kod poraženih 76ersa novi triple-double je upisao Michael Carter-Williams (16 poena, 11 skokova, 11 dodavanja).

Nakon 11 propuštenih utakmica zbog ozljede desnog koljena, na parkete se napokon vratio centar Rocketsa Dwight Howard. Houston je sinoć svladalo Nuggetse 108:99, a Howard je susret završio s 26 poena i 13 skokova. Njegov omiljeni suigrač James Harden upisao je triple-double učinak 24 poena, 10 skokova, 10 dodavanja, a večer karijere je imao Donatas Motiejunas koji je zabio 25 poena.

Nevjerojatno, ali istinito; Detroit Pistonsi su dobili drugu utakmicu zaredom. Sinoć su slavili na gostovanju kod Sacramento Kingsa (95:90), a do pobjede su ih odveli Greg Monroe (24 poena, 8 skokova) i Josh Smith (21 poen, 13 skokova, 5 dodavanja).