Saturday, April 27, 2024

Grizzliesi svladali Clipperse, novi poraz Lakersa

Prvi susret večeri odigrali su rivali Memphis Grizzliesi i Los Angeles Clippersi; prva momčad Zapada je bez većih problema stigla do nove pobjede, a predvodio ih je fantastični Marc Gasol koji je drugu utakmicu zaredom zabio 30 poena; ovoga puta je zabio 30, uz 12 skokova i odličan šut 13/18. Kod Clippersa je najviše zabio Chris Paul koji se zaustavio na 22 poena, uz 5 skokova i 5 dodavanja.

Portland Trail Blazersi su na gostovanju kod Boston Celticsa odigrali lošu šutersku utakmicu, ali ipak im je i to bilo dovoljno da stignu do pobjede (94:88). LaMarcus Aldridge je zabio najviše (20 poena, 14 skokova), a treba istaknuti i odličnog Chrisa Kamana koji briljira s klupe; ovoga puta je zabio 16 poena, uz 8 uhvaćenih skokova za 17 minuta igre.

Momčad Miami Heata je u napetoj završnici stigla do pobjede kod kuće protiv Charlotte Hornetsa (94:93). Tri igrača Heata su zabila preko 20 poena; Luol Deng (26 poena), Chris Bosh (20 poena, 10 skokova) i Mario Chalmers (20 poena, 10 dodavanja). Kod poraženih Hornetsa Al Jefferson je zabio 22 poena, uz 12 uhvaćenih skokova.

Oklahoma City nastavlja tonuti sve dublje bez dvojca DurantWestbrook; sinoć su ih dobili neraspoloženi Golden State Warriorsi (91:86) koje je spasio Marreese Speights s 28 poena za 25 odigranih minuta. Oklahoma je ovim porazom pala na omjer 3-12.

Zadnji susret večeri donio nam je dvoboj Nuggetsa i Lakersa; gosti su slavili nakon produžetka (101:94), a predvodio ih je razigravač Ty Lawson s 18 poena i 16 dodavanja, a vrlo dobar je bio i Wilson Chandler s 19 poena i 8 skokova. Kod Lakersa je očekivano najviše zabio Kobe Bryant (27 poena).