Saturday, April 27, 2024

Grizzliesi uništili Nuggetse, Lakersi iznenadili Bullse

Večer u kojoj su odigrane četiri utakmice otvorili su Orlando Magic i Milwaukee Bucksi. Slavili su gosti (115:100) koji su odličnom igrom u napadu razbili protivnika; Bucksi su sinoć imali 29 dodavanja na 45 pogođenih šuteva, a u poenima ih je predvodio Jarryd Bayless koji je za 20 minuta utrpao 19 poena. Odličan je bio razigravač Brandon Knight koji je zabio 16 poena, uz 5 skokova i 9 dodavanja. Sedam igrača Bucksa zabilo je 10 ili više poena,

Iako nisu dobro otvorili utakmicu, Indiana Pacersi su ipak stigli do pobjede protiv New York Knicksa (103:82). Do slavlja su ih odveli Rodney Stuckey s 22 poena, a Roy Hibbert je zabilježio double-double (18 poena, 10 skokova). Naš Damjan Rudež je za 18 minuta zabio 5 poena.

Kada odigrate najgoru napadačku utakmicu sezone, teško ćete svladati jednu od vodećih momčadi Zapada. Grizzliesi su sinoć doslovno pregazili Denver Nuggetse (99:69) koji su šutirali 33 posto iz polja, a promašili su čak 24 trice. Grizzliesi su odličnim balansom u napadu stigli do lagane pobjede, a najbolji je bio Zach Randolph koji je zabio 15 poena i uhvatio 17 skokova.

Zadnji susret večeri donio nam je ugodno iznenađenje i pobjedu slabašnih Los Angeles Lakersa protiv Chicago Bullsa (123:118 nakon dva produžetka). Lakersi su nakon devet uzastopnih poraza napokon napustili parket kao slavljenici, a do pobjede ih je odveo Jordan Hill s 26 poena i 12 skokova. Još treba naglasiti odlične partije Waynea Ellingtona (23 poena) i Carlosa Boozera (16 poena, 8 skokova).