Harden s 51/13/13 ispisao povijest, Lillard odveo Blazerse do pobjede

Fantastična večer Hardena u pobjedi nad 76ersima, novi triple-double na čudesan način. Pelicansi su uspjeli pobijediti Spurse kod kuće, a Celticsi su lagano riješili Magic. Cavaliersi su napokon upisali pobjedu, ovaj put protiv slabašnih Netsa.

New York Knicks – Charlotte Hornets 110:107

Knicksi imaju sve manje nade za doigravanje, a još u zadnje vrijeme stalno se priča o odlasku Carmelo Anthonyja. Melo u ovoj utakmici nije imao svoju večer. Imao je samo 8-26 šut iz igre, ali je pogodio ključni i svoj jedini šut dva poena razlike pred kraj utakmice. Lee je predvodio Knickse u posljednjoj četvrtini nakon što je pogodio devet poena zaredom.

Michael Kidd-Gilchrist (12p, 6sk)

Indiana Pacers – Sacramento Kings 115:111 (OT)

Paul George pomogao je svojim Pacersima da se vrate nakon 16 poena zaostatka u trećoj četvrtini. Pogodio je zadnjih šest poena u posljednjoj četvrtini i odveo utakmicu u produžetke. Tamo je bio glavni pokretač i Pacersi su uzeli pobjedu u produžetku.

Cleveland Cavaliers – Brooklyn Nets 124:116

Cavsi ne igraju najbolje u zadnje vrijeme. Igrali su protiv najlošije momčadi u ligi i to im je bila savršena šansa da malo okrenu stvari na svoju stranu. Utakmicu su riješili u trećoj četvrtini koju su pobijedili 86:62. Cavsi su na kraju odmarali svoje glavne igrače. Netsi s druge strane su izgubili četvrtu utakmicu zaredom i 15 u posljednjih 16.

Boston Celtics – Orlando Magic 128:98

Tri četvrtine su bile dovoljne Isaiahu Thomasu da nastavi niz u kojima je postigao preko 20 poena. Sada ima 30 takvih utakmica zaredom. Celticsi su se poigrali s Orlandom i cijelu četvrtu četvrtinu igrali su igrači s klupe.

Toronto Raptors – Milwaukee Bucks 102:86

Raptorsi su također u problemima u zadnje vrijeme. Izgubili su pet utakmica zaredom, a zadnji put kad su izgubili šest utakmica zaredom bilo je prije četiri godine. To im se nije dogodilo. Kyle Lowry je odigrao fantastično i pomogao Raptorsima da upišu napokon pobjedu. Raptorsi su pobijedili Buckse sedmi put zaredom i 13 put u zadnjih 14 susreta.

Raptors:
Kyle Lowry (32p, 6as)
Norman Powell (19p, 6sk)
Jonas Valanciunas (8p, 11sk)

Bucks:
Jabari Parker (21p, 13sk)
Giannis Antetokounmpo (19p, 6sk, 8as, 3blk)
Matthew Dellavedova (11p)

Philadelphia 76ers – Houston Rockets 118:123

James Harden je upisao još jedan nevjerojatan triple-double. 51 poen, 13 skokova i 13 dodavanja. Predvodio je Rocketse do nove pobjede. Postao je prvi igrač u povijesti NBA lige s dva triple-doublea u kojima je postigao preko 50 poena. Treća četvrtina je bila prijelomna, tu je Harden postigao 19 svojih poena. Phila se u četvrtoj četvrtini pokušala vratiti, ali nisu imali dovoljno snage.

Chicago Bulls – Miami Heat 88:100

Bullsi su u teškoj situaciji. Igraju očajno. U zadnjih nekoliko dana imali smo javne izjave, Wadea, Butlera i Ronda o stanju u momčadi. Dok god su ovi problemi tu igra se neće popraviti, a izgleda kako rješenje nije blizu. Butler je odigrao očajnu utakmicu i Miami je relativno lako došao do pobjede. U trećoj četvrtini Bullsi su ubacili samo 14 poena.

New Orleans Pelicans – San Antonio Spurs 119:103

Pelicansi su nanijeli tek peti poraz Spursima na gostovanju. Spursi su u zadnje vrijeme pobjeđivali bez svojih glavnih igrača, koji su se vratili. Nisu igrali nekoliko utakmicu pa su bili izvan ritma, što je sigurno utjecalo na tijek utakmice. Pelicansi su igrali agresivno, brzo i imali su više želje za loptu.

Atlanta Hawks – Washington Wizards 86:112

Wizardsi igraju „magično“ u zadnje vrijeme. Od 5.12. prošle godine imaju omjer 20-8. Preokrenuli su sezonu u pravi trenutak. Ovu utakmicu su već riješili na poluvremenu. Imali su vodstvo od 22 razlike. Hawksi ove sezone su izgubili čak pet utakmica s 23 razlike ili više.

Portland Trail Blazers – Memphis Grizzlies 112:109

Lillard je ubacio 13 od svoja 33 poena u posljednjoj četvrtini i time pomogao Blazersima da dođu do pobjede. Portland je imao i 18 razlike u prvom poluvremenu, ali uspjeli su se vratiti i čak doći do vodstva, ali onda je stvar u ruke preuzeo Lillard.