Harden uništio Sunse, Bullsi svladali Kingse

Prvi susret večeri odigrali su Hornetsi i Pistonsi, a gosti su uvjerljivo slavili (106:78). Najbolji u redovima pobjednika je bio Greg Monroe koji je zabio 23 poena, uz 12 skokova.

Derbi večeri odigrali su Sunsi i Rocketsi; gosti su slavili (127:118) nakon susreta punog preokreta. James Harden je odigrao fantastičnu utakmicu (40 poena, 12 skokova, 9 dodavanja), u zadnjoj četvrtini je zabio 20 poena i praktički sam dobio utakmicu Rocketsima. Sunsi su ovim porazom pali na omjer 29-25, što znači da su Pelicansi i Oklahoma samo jednu utakmicu iza u borbi za osmo mjesto Zapada.

Chicago Bullsi su u United Centru bez većih problema svladali Sacramento Kingse (104:86), a tri igrača su zabila preko 20 poena; Pau Gasol (26 poena, 16 skokova, 11/15 šut), Derrick Rose (23 poena, 7 dodavanja) i Tony Snell (24 poena, rekord karijere).

Lionel Hollins, bivši trener Grizzliesa, sinoć se vratio u Memphis gdje je kao trener Grizzliese odveo u finale Zapada. Hollins je dobio velike ovacije, ali Netsi su ipak izgubili od treće momčadi Zapada (95:86). Najbolji u redovima domaćina je bio Zach Randolph (19 poena, 8 skokova), uz uvijek prisutnog Marca Gasola (14 poena, 11 skokova). Naš Bojan Bogdanović je zabio 3 poena za 15 minuta igre.

Zadnji susret večeri donio nam je dvoboj Lakersa i Nuggetsa u Staples Centru, a uspješniji su bili gosti (106:96). Nevjerojatnu utakmicu odigrao je razigravač Nuggetsa Ty Lawson koji je zabio 32 poena, uz 16 dodavanja.