Hawksi prošli dalje, Lakersi poveli protiv Jazzera

Košarkaši Atlanta Hawksa posljednji su izborili èetvrtfinale NBA doigravanja odnosno polufinale Istoène konferencije pobijedivši u sedmoj utakmici Milwaukee u svojoj dvorani 95-74.

Uvjerljivom pobjedom Hawksi su se iskupili pred svojim gledateljima za poraz u petoj utakmici, kada su propustili devet poena prednosti u posljednje èetiri minute došavši nadomak ispadanja.

Njihov najbolji igraè bio je centar Al Horford sa 16 koševa i 15 skokova, dok je debitant u doigravanju, krilni igraè Jamal Crawford, dodao 24 koša.

U polufinalu Istoène konferencije Atlanta æe se suèeliti boljepostavljenom Orlandu. Prva utakmica igra se u utorak. Košarkaši Magica odmaraju se od prošlog ponedjeljka, kada su “pomeli” Charlotte 4-0 u seriji.

Prvu su utakmicu polufinalne serije na Zapadu, izmeðu Los Angeles Lakersa i Utah Jazza, u Staples Centeru dobili domaæi košarkaši. Pobijedila je kalifornijska momèad 104-99, a Kobe Bryant ubacio je 11 od svog 31 poena tijekom èetiri posljednje minute utakmice, direktno time riješivši pitanje pobjednika.

Pau Gasol statistièki je bio prvi èovjek dvoboja s 25 koševa, 12 skokova i pet blokada.

Veæ treæu godinu zaredom ove se dvije momèadi sastaju u konferencijskom polufinalu. Lakersi su u dvjema prethodnim prilikama bili bolji.