Tuesday, April 16, 2024

Hawksi svladali Bullse, odlični James i Love

LeBron James i Kevin Love odigrali najbolju utakmicu ove sezone kao duo; James je zabio 27 poena, uz 7 skokova i 13 dodavanja, dok je Kevin Love zabio 22 poena, uz 18 skokova i 5 dodavanja. Cavaliersi su bez većih problema svladali Hornetse (97:88), a susret su otvorili s nevjerojatnih 21:0.

Indiana Pacersi su sinoć kod kuće napisali povijest; Lakerse su u prvom poluvremenu vodili čak 33 razlike, što je Lakersima najveći minus na poluvremenu u povijesti franšize. Na kraju su Pacersi slavili 110:91, a predvodio ih je Rodney Stuckey s 20 poena, 10 skokova i 7 dodavanja. Za Lakerse je najviše zabio Bryant (21 poen), ali uz očajan šut 8/26. Naš Damjan Rudež je za Pacerse odigrao 12 minuta, ali nažalost nije se upisao u strijelce.

Boston Celticsi su na krilima centra Kellyja Olynyka (30 poena, 9 skokova) svladali najgoru momčad lige, Philadelphia 76erse (105:87). U redovima 76ersa najviše je zabio rookie centar Nerlens Noel koji je susret završio s 19 poena, 8 skokova i 2 blokade.

Do 10. pobjede u zadnjih 11 utakmica stigli su odlični Atlanta Hawksi koji su kod kuće svladali Chicago Bullse 93:86. Odličnu je utakmicu za Hawkse odigrao Al Horford (21 poen, 10 skokova, 6 dodavanja), dok je kod Bullsa najbolji bio Jimmy Butler s 22 poena.

Toronto Raptorsi suvereno drže prvo mjesto Istoka, a sinoć su svladali Orlando Magic (95:82). Do 19. ovosezonske pobjede su ih odveli Kyle Lowry (17 poena, 8 dodavanja) i Lou Williams (18 poena). Kod Orlando Magica je najviše zabio šuter Ben Gordon koji se zaustavio na 16 poena.

Još jednu veliku pobjedu ostvarili su Milwaukee Bucksi koji su u gostima svladali Phoenix Sunse, a do pobjede su došli tricom Khrisa Middletona sa zvukom sirene (96:94). Kod Bucksa je najviše zabio Brandon Knight (20 poena), dok je kod Sunsa najbolji bio Markieff Morris s 25 poena. Susret je zbog ozljede koljena nažalost morao napustiti rookie Jabari Parker kojem se još ne zna pravo stanje ozljede.

Tony Parker, Manu Ginobili i Tim Duncan ponovno nisu bili u petorci Spursa, pa je pobjeda Trail Blazersa itekako očekivana (108:95). Blazerse su do pobjede odveli LaMarcus Aldridge s 23 poena i 14 skokova, a odličan je bio i razigravač Damian Lillard koji je susret završio s 23 poena, 10 skokova i 6 dodavanja.

Blake Griffin (18 poena, 7 skokova, 7 dodavanja) i DeAndre Jordan (16 poena, 15 skokova) bili su najbolji pojedinci u laganoj pobjedi Clippersa nad očajnim Detroit Pistonsima (113:91). Clippersi su u ovoj pobjedi odigrali svoju najbolju napadačku utakmicu sezone; skupili su čak 35 dodavanja na 43 pogođena šuta, a šest igrača je zabilo 10 ili više poena.