Hawksi svladali Warriorse, Davis pogodio za pobjedu Pelicansa

Dvoboj susjeda, New York Knicksa i Brooklyn Netsa, otišao je na stranu domaćina (92:88) koje su do pobjede odveli Brook Lopez (22 poena, 6 blokada) i Jarrett Jack (20 poena, 8 dodavanja). Naš Bojan Bogdanović je za 30 minuta zabio 8 poena.

Nakon 12. uzastopnih pobjeda, Cleveland Cavaliersi su poraženi na gostovanju u Indiani (103:99). Pacersi se nisu predali i odličnom igrom u drugom poluvremenu su stigli do pobjede. Tri igrača su zabila preko 20 poena; C.J. Miles (26 poena), George Hill (20 poena, 7 dodavanja) i David West (20 poena, 13 skokova). Naš Damjan Rudež je za 8 minuta zabio 6 poena (2/3 trice).

Nakon 10 uzastopnih poraza, Orlando je napokon stigao do pobjede; kod kuće su svladali Lakerse (103:97 nakon produžetka), a do pobjede ih je odveo Tobias Harris koji je zabio rekord karijere 34 poena, uz šut 14/18, Nikola Vučević je isto bio odličan; zabio je 25 poena i uhvatio 13 skokova.

Nakon prve četvrtine koju su dobili rezultatom 34:19, Clippersima je krenulo sve nizbrdo na gostovanju u Torontu. Raptorsi su na kraju slavili (123:107), a najbolji pojedinac je bio DeMar DeRozan koji je zabio 24 poena, uz 9 skokova i 8 dodavanja. Kyle Lowry je zabio 21 poen.

Derbi večeri između Hawksa i Warriorsa ipak je otišao na stranu domaćina (124:116) koji su izbalansiranim napadom slomili goste sa Zapada. Sedam igrača Hawksa je zabilo 10 ili više poena, a najviše je utrpao Jeff Teague koji je zabio 23 poena, uz 7 dodavanja. Hawksi su sinoć pogodili 15 trica iz 29 pokušaja, a očekivano je najviše zabio Kyle Korver (5/9 trica).

Boston Celticsi su očekivano bez većih problema svladali 76erse pred svojim navijačima (107:96). Šest igrača Celticsa je zabilo 10 ili više poena, a predvodio ih je Jared Sullinger koji je zabio 22 poena, uz 8 skokova i 7 dodavanja.

Iako su tricu gađali očajnih 4/24, Pistonsi su sinoć slavili protiv Denver Nuggetsa (98:88). Do pobjede ih je odveo Greg Monroe koji je zabio 21 poen i uhvatio 21 skok (rekord karijere), a pomogao mu je odlični D.J. Augustin koji je zabio 22 poena i podijelio 11 dodavanja.

15 pogođenih trica Houston Rocketsa bio je glavni razlog pobjede protiv Milwaukee Bucksa (117:111). James Harden je zabio 33 poena, Trevor Ariza je nadodao 24, a Josh Smith je skupio 14 poena, 10 skokova i 8 dodavanja.

Ricky Rubio je sinoć odigrao herojsku završnicu za Wolvese koji su slavili protiv Memphis Grizzliesa (90:89). Rubio je u zadnje dvije minute zabio 8 poena i preokrenuo susret u korist domaćina. Rubio je na kraju zabio 17 poena, uz 5 skokova i 5 dodavanja, a odličan je bio i rookie Andrew Wiggins koji je zabio 18 poena.

Kakvu smo utakmicu imali prilike gledati u Oklahomi; u dvoboju dvije ekipe koje se bore za playoff Zapada, na kraju su spretniji bili gosti koji su tricom Anthonyja Davisa u zadnjoj sekundi stigli do pobjede (116:113). Davis je susret završio s 41 poenom i 10 skokova, Tyreke Evans je zabilježio triple-double (22 poena, 10 skokova, 16 dodavanja), a Russell Westbrook je za Oklahomu zabio 48 poena, uz 9 skokova i 11 dodavanja.

Marcus Morris je odlučio iskoristiti poraz Oklahome i još više učvrstiti osmo mjesto Zapada; sinoć je Morris zabio rekord karijere (34 poena, 12 skokova), a Sunsi su kod kuće slavili protiv momčadi Utah Jazza (100:93).

U reprizi zadnja dva NBA finala, San Antonio Spursi su svladali Miami Heat (98:85). Domaću momčad su do pobjede odveli aktualni MVP finala Kawhi Leonard (24 poena) i Tony Parker (21 poen).