Friday, April 26, 2024

Houston poravnao protiv GSW

‘Rocketsi’ su u Houstonu izjednačili polufinalnu seriju Zapadne konferencije na 2-2 svladavši i drugi put zaredom aktualne prvake ‘Golden State Warriorse’. Nakon prve četvrtine koju su domaći odlično otvorili, a gosti još bolje zatvorili, uslijedila je presudna druga, sredinom koje ‘Rakete’ rade veliku seriju 14:2 i preuzimaju kontrolu nad utakmicom. Već početkom drugog poluvremena domaći na svom kontu imaju 17 poena viška (77:60), a u posljednjih 12 minuta ulaze sa ‘plus 9’. Nešto kasnijih 101:86 ukazuju kako će gledatelji ovaj put biti lišeni uzbuđenja, ali ove dvije momčadi teško da mogu bez završne drame koja ipak stiže 20 sekundi prije kraja utakmice kada Steph Curry tricom dovodi goste na rub preokreta (110:108). James Harden u sljedećem napadu pogađa samo jedno bacanje, da bi na drugoj strani prvo Kevin Durant, a zatim i Steph Curry promašili u nastojanju da tricom izbore produžetak. Nakon svega, ostale su samo tri sekunde, a konačan rezultat postavio je Chris Paul sa linije slobodnih bacanja. ‘Brada’ je ponovno bio najbolji igrač pobjedničke momčadi (38p-10s, 6 trica), dok su goste predvodili Durant (34p-7s-5a) i Curry (30p-8a).

HOUSTON – GOLDEN STATE 112:108 (2:2)