J. R. Smith suspendiran na jednu utakmicu zbog lakta Terryju

NBA liga suspendirala je košarkaša New York Knicksa J. R. Smitha na jednu utakmicu zbog lakta koji je “uvalio” Jasonu Terryju za vrijeme utakmice broj 3 prve runde doigravanja Istočne konferencije.

Najbolji šesti čovjek sezone (Smith) izgubio je živce u četvrtoj četvrtini u trenucima kada je Terry igrao čvrstu obranu na njemu u kutu igrališta. Smith je nakon prvog pokušaja Terryja da mu ukrade loptu povukao lakat prema licu igrača Boston Celticsa, nakon čega je ovaj završio na podu.

“Pokušao sam iznuditi prekršaj. Mislio sam da će još jednom pokušati uzeti loptu, pa da to iskoristim za brzi šut preko njega. Suci su donijeli takvu odluku i ja tu ne mogu ništa”, rekao je Smith nakon utakmice.

Srećom po Smitha Knicksi vode u seriji do četiri pobjede s 3-0, a iz tog se minusa nijedna momčadi u povijesti doigravanja NBA lige nikada nije uspjela vratiti. U Smithovom izostanku veću će minutažu zasigurno dobiti Jason Kidd i Steve Novak. Četvrta utakmica igra se u nedjelju.