Thursday, March 28, 2024

Jamal Murray rekordom karijere slomio Celticse, Hezonja i Bogdanović solidni

Jamal Murray je rekordom karijere (48 poena) vodio Denver Nuggetse do nove pobjede protiv Boston Celticsa. Denver je na omjeru 9-1, pokazuju da se na njih u ovoj sezoni itekako mora računati.

Celticsi su u prvoj četvrtini doslovno “rasturili” domaću ekipu (34 – 19), no u sljedeće tri četvrtine smo gledali potpuno drugu utakmicu, gdje su domaćini uspjeli režirati veliki preokret. Tada se razigrala i prva violina Nuggetsa u ovoj utakmici, Murray, koji je do kraja nanizao 48 poena, uz pet skokova i 4 asistencije.

U redovima Kelta, najučinkovitiji je bio Kyrie Irving, zabio je 31 poen uz po pet skokova i asistencija. Irving nije bio zadovoljan pokušajem Murraya u posljednjoj sekundi da postigne koš, kako bi došao do 50-tog poena, nazvao je to “sranjem”.

Houston je ostvario treću pobjedu zaredom, ovaj put protiv Indiane, a igrač utakmice je bio James Harden, koji je zabio 28 poena, uz 6 asistencija, 4 skoka i 3 ukradene lopte. Clint Capela je dodao 18 poena uz 10 skokova. Kod Pacersa je najefikasniji bio Victor Oladipo s 28 poena i 6 skokova. Bojan Bogdanović je igrao 30 minuta, uz učinak od 11 poena, četiri skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte.

Mario Hezonja je igrao 36 minuta i postigao 15 poena uz 6 skokova u porazu njegovih New York Knicksa protiv Chicago Bullsa nakon dva produžetka, a rekord karijere ostvario je Zach LaVine (41poen uz 4 skoka, 4 asistencije). Najbolji u redovima Knicksa je bio Enes Kanter s 23 poena i 24 skoka.