James Harden zabio za pobjedu Rocketsa, Curry i Thompson ugasili Oklahomu

Warriorsi u sinoćnjem dvoboju bili bolji od Thundera. Rocketsi su polaganjem Hardena ostvarili pobjedu protiv Nuggetsa, Celticsi su bili bolji od Wizardsa, a Magic je u produžetku bio bolji od Sixersa.

Charlotte Hornets – Atlanta Hawks 105:90

Četvrti poraz Hawksa zaredom. Hornetsi su preuzeli kontrolu u drugom poluvremenu. U trećoj četvrtini Hornetsi su imali seriju 23:4. Frank Kaminsky odigrao je dobar susret s klupe, ubacio je 14 poena i imao je pet asistencija. Klupa Hornetsa nadigrala je klupu Hawksa 43:22.

Orlando Magic – Philadelphia 76ers 112:109

Orlando je gubio u prvom poluvremenu 15 razlike, ta razlika se povećala u trećoj na 17 razlike. Tada je momčad Orlanda počela bolje igrati. U iduće dvije četvrtine nadoknadili su razliku i uspjeli u produžetcima pobijediti Sixerse. U četvrtoj četvrtini Magic je dopustio samo 15 poena.

Indiana Pacers – Utah Jazz 107:100

Pacersi i dalje igraju toplo hladno. Nakon teškog poraza od Raptorsa, Pacersi su na svom terenu pobijedili jednu od najboljih obrana lige, Utah Jazz. Pacersi kod kuće imaju omjer 25-10, dok u gostima imaju omjer pobjeda i poraza 11-24. Gordon Hayward je ubacio 38 poena, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu. Upisali su treći poraz zaredom.

Boston Celtics – Washington Wizards 110:102

Isaiah Thomas se vratio u redove Celticsa nakon kratke pauze zbog ozljede. Ubacio je 25 poena uz nešto slabiji šut. Boston je tijekom tri četvrtine imao veliku razliku, ali Wizardsi su se pokušali vratiti u susret u četvrtoj. No, nije bilo dovoljno snage za povratak.

Houston Rockets – Denver Nuggets 125:124

James Harden je pogodio polaganje 2,5 sekundi prije kraja za pobjedu Rocketsa nad Nuggetsima. Harden je imao 39 poena i 11 asistencija i trebala su mu samo tri skoka za 20. triple-double u sezoni. Do treće četvrtine Rocketsi su pogodili samo sedam od 20 trica, do kraja utakmice pogodili su ih 17.

Rockets:
James Harden (39p, 7sk, 11as, 4ukr, 6izg)

Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors 95:111

Warriorsi su u ovoj utakmici pogodili 15 trica, 14 su pogodili Stephen Curry i Klay Thompson. Obojica po sedam. Warriorsima je ovo bila četvrta pobjeda zaredom. Stvorili su veliku prednost u prvom poluvremenu. U trećoj četvrtini su to nadogradili i poslije mirno priveli utakmicu kraju.

Los Angeles Clippers – New York Knicks 114:105

Clippersi su iskoristili sjajnu treću četvrtinu koju su pobijedili rezultatom 34:19. Imali su dovoljno veliku prednost i odigrali mirnu četvrtu četvrtinu. Clippersi se bore za četvrto mjestu u Zapadnoj konferenciji.