Friday, March 29, 2024

James i Wade zajedno 69 koševa

LeBron James i Dwyane Wade još su jednom potvrdili zašto su najveæe zvijezde Miamija. Zajedno su postigli 69 od 96 koševa Heata u gostujuæoj pobjedi protiv Charlottea (96-82).

Otišli su gosti samo s èetiri poena prednosti na poluvrijeme, ali treæu su èetvrtinu riješili u svoju korist s 31-16 i pitanje pobjednika je bilo zakljuèeno. Bila je to Miamijeva 11. pobjeda zaredom u gostima i ukupno 18. trijumf u posljednjih 19 utakmica u NBA ligi.

James je prvi put igrao protiv Paula Silasa, svog prvog NBA trenera u Clevelandu, a za uspomenu mu je poklonio 38 koševa (26 u drugom poluvremenu), devet skokova i pet asistencija. Wade mu se prikljuèio s 31 poenom, 11 skokova i èetiri asistencije, a u dresu Miamija je još samo Chris Bosh imao dvoznamenkasti broj poena (11).

Hidayet Türkoglu napokon je pokazao navijaèima Orlanda zašto su ga èelnici kluba prije dva tjedna u velikoj razmjeni vratili u momèad iz koje je otišao u ljeto 2009. godine. Turèin je u pobjedi protiv Golden Statea (110-90) ubilježio svoj treæi triple-double u NBA karijeri. S deset poena, deset asistencija i 14 skokova pomogao je Orlandu na putu do šeste uzastopne pobjede, a sjajan je s 22 koša i 17 uhvaæenih lopti bio i Dwight Howard. Magic je nakon dvije èetvrtine bio u zaostatku (44-53), gaðao je pritom trice 3-11, ali je u nastavku sve sjelo na svoje mjesto. Šut za tri poena domaæih košarkaša podigao se na 12-21, a drugo je poluvrijeme ukupno završilo rezultatom 66-37 za Orlando.

Boston je s 96-93 pobijedio Minnesotu, uz 23 poena Paula Piercea, odnosno 20 Raya Allena, te 16 asistencija Rajona Ronda. Gostima nije pomogla još jedna sjajna skakaèka veèer Kevina Lovea koji je uhvatio 24 lopte pod obruèima i ubacio 12 poena. Zanimljivo je da Celticsi nisu izgubili od Timberwolvesa otkad su im 2007. “oteli” Kevina Garnetta koji u ovoj utakmici nije igrao zbog ozljede.