James ostvario triple double

Sinoæ je u NBA ligi odigrano 10 utakmica, uz èetiri domaæe pobjede Nuggetsa, Hornetsa, Heata i Orlanda.

Cavsi su ostvarili gostujuæu pobjedu nad Kingsima tek nakon produžetka kojeg su dobili rezultatom 13:0. Tyreke Evans 40 sekundi prije kraja utakmice izjednaèio je na 104:104, da bi potom Lebron James promašio otvoreni šut za dvicu koji bi im donio pobjedu.  Najzaslužniji za pobjedu Cavsa bili su LeBron James, koji je upisao triple double (34k, 16sk i 10a), Mo Williams sa 27 koševa, od toga je 21 postigao nakon prvog poluvremena, te Zydrunas Ilgauskas sa 25 koševa, šut za tricu 3-3, uz 8 skokova. Kingse su predvodili Tyreke Evans sa 28 koševa i Spencer Hawes sa 17 koševa i 12 skokova.

Thunderi su iznenadili Sunse na njihovom terenu te su im nanjeli osmi ovosezonski poraz. Najzaslužniji za pobjedu bio je Kevin Durant sa 38 koševa i 6 skokova. Kod Sunsa dvojica igraèa upisala su double double Amare Stoudemire (35k i 14sk) i Steve Nash (24k i 12a), ali ni to nije bilo dovoljno da pobjede mladu ekipu Thundera.

Nakon utakmice trener Thundera Scott Brooks je izjavio: James Harden je jedan od naših boljih šutera, jako dobro se snalazi na mjestu playmakera te vrlo dobro iskorištava pružene minute”.