Friday, April 26, 2024

James ubacio 36 poena u pobjedi protiv Celticsa

Sinoæ su u NBA ligi odigrane tri utakmice, uz tri gostujuæe pobjede.

Derbi Istoka odigran je u Bostonu izmeðu istoimenih domaæina i vodeæe momèadi Istoka, Cavsa. Kelti su otišli na poluvrijeme sa osam koševa prednosti, ali onda slijedi pad u igri, napadaèki su vrlo loše odigrali drugo poluvrijeme, a isto tako nisu imali naèina da zaustave Jamesa. Najefikasniji u redovima Kelta bili su Ray Allen sa 21 košem i Rajon Rondo sa 19 koševa i 11 asistencija. Cavse je predvodio LeBron James sa 36 koševa, 7 skokova i 9 asistencija. U drugoj èetvrtini ozljedio se Shaquile O`Neal (palac desne ruke) te se do kraja utakmice nije vraæao na teren.

Nakon utakmice Kevin Garnett je izjavio: “Ne možemo igrati dobro samo jedno poluvrijeme i onda se opustiti, naroèito protiv dobrih momèadi.”

Nuggetsi su upisali uvjerljivu gostujuæu pobjedu nad Warriorsima, bila im je to èetvrta pobjeda u èetiri odigrana susreta. Bila im je to prva utakmica bez trenera Georgea Karla otkako je objavio da boluje od raka. Nuggetse su predvodili Chauncey Billups sa 37 koševa, šut za tricu 6-8, 7 skokova i 9 asistencija i Carmelo Anthony sa 27 koševa i 5 skokova. U redovima Warrirsa najefikasniji bio je Stephen Curry sa 30 koševa, 7 skokova i 13 asistencija.

Bucksi su ostvarili gostujuæu pobjedu nad Pacersima, bila im je to peta uzastopna pobjeda. Buckse je predvodio John Salmons sa 20 koševa, a Pacerse Danny Granger sa 21 košem.