Jazz srušio i Celticse, dobar nastup Bogdanovića

Utah Jazz je definitivno momčad s najboljom formom u NBA ligi, dokazali su to noćas novim slavljem, ovaj put kao domaćini protiv Boston Celticsa rezultatom 122:108 te na taj način postali i prva ekipa ove sezone koja na svome kontu ima 20 pobjeda.

Kelti su u prvom poluvremenu pokazali da će biti tvrd orah za domaćine, kao što se i očekivalo. Na veliki odmor otišlo se s minimalnim vodstvom Jazza 48:47. Ipak, susret je usmjeren u trećoj dionici koju su Mitchell, Bogdanović i društvo dobili s +10. Na nešto više od tri minute do kraja dvoboja uspjeli su Celticsi preko Browna i Thompsona smanjiti na – 4, ali Jazzeri tada tricama Inglesa i Mitchella odlaze na nedostižnu prednost. Krajnji rezultat bio je 122:108. Utah je u ovom dvoboju imala 28 asistencija.

Prvo ime bio je Donovan Mitchell koji je ubacio 36 poena (šut iz igre 12/23) uz 4 skoka i 9 asistencija. Bojan Bogdanović noćas je postigao 16 poena uz šut 6/12, a uhvatio je i 8 skokova te podijelio 4 asistencije. Kod Celticsa je bolji od ostalih bio Brown s 33 poena i 8 skokova.

Jazzeri su sada na omjeru 20:5, a Celticsi imaju 12 pobjeda i 11 poraza.