Jazzeri bolji od Pelicansa, Nuggetsi s lakoćom svladali Thunder

Nova NBA noć donijela nam je samo dva dvoboja, a zaigrao je i Bojan Bogdanović u slavlju Utahh Jazza protiv New Orleans Pelicansa.

Utah je nakon poprilično izjednačenog prvog poluvremena susret prelomila u trećoj četvrtini koju je dobila rezultatom 36:20, čime je otišla na ogromnih +21. Konačni rezultat bio je 118:102, a najbolji pojedinac dvoboja ponovno je bio Donovan Mitchell s 28 poena, 7 skokova i 4 asistencija. Poslije dvije odlične utakmica, Bogdanović je noćas pružio skromniji nastup pa je za 29 minuta ubacio 11 poena uz šut iz igre 4/11, ali je prikupio i 7 skokova te 3 asistencije. Kod Pelikana se istaknuo Zion Williamson s 32 ubačaja. Jazzeri su sada na omjeru 10:4, dok su Pelicansi na 5:8.

U drugom dvoboju Nuggetsi nisu imali problema sa svojim gostima iz Oklahome. Jokić i društvo su u drugoj dionici susreta otišli na dvocifrenu prednost, koja je rasla do ulaska u posljednjih 12 minuta, da bi u zadnjoj četvrtini popustili gas i dopustili Thunderu da smanji na krajnjih 119:101. Nikola Jokić je ubacio 27 poena uz 12 skokova i 6 asistencija, a u Oklahominom dresu je najbolji bio Dort s 20 poena. Nuggetsi sada imaju 7 pobjeda u 14 odigranih dvoboja, a Oklahoma ima pobjedu manju uz jedan dvoboj manje odigran.