Jimmy Butler brutalnom partijom pokazao da ga Wolvesi itekako trebaju

Sinoć je u NBA ligi odigrano devet utakmica. U derbiju Istoka, Toronto Raptorsi su svladali Boston (113:101). Sjajno je odigrao Kawhi Leonard koji je utakmicu završio zabivši 31 poen uz 10 skokova. Celticsi su većinu utakmice vodili, no sredinom treće četvrtine Toronto preuzima inicijativu i u finišu razbija rivala. Osim Kawhija, solidno su odigraili i Serge Ibaka (21 p) i Kyle Lowry (15 p). Kod Bostona je Kyrie Irving imao 21 poen i 6 asistencija:

Nevjerojatnu utakmicu je odigrao Jimmy Butler te je time dokazao koliko ga Minnesota Timberwolvesi trebaju. Butler je u pobjedi Minnesote protiv Clevelanda promašio samo dva šuta iz igre, a završio utakmicu brojkama od 33 poena (šut 10/12, slobodna bacanja 12/12) uz po 7 skokova, 4 ukradene lopte, 3 asistencije i 2 blokade. Andrew Wiggins je dodao 22 poena, 3 skoka i 3 ukradene lopte, a kod Cavsa su najefikasniji bili Kevin Love (25p, 19s, 7a) i Cedi Osman (22p, 8a, 3s).

U najzanimljivijoj utakmici zapadne konferencije, Golden State Warriorsi su košem Jonasa Jerebka na 0.3 sekunde do kraja ostvarili veliku pobjedu protiv Utah Jazza. Utah su predvodili odlični Joe Ingles (27 p) i Donovan Mitchell (19 p). Kevin Durant (38 p, 8 sk, 7 as) i Stephen Curry (31 p, 8 as, 4 sk) odigrali su fantastično za prvake.

Uvjerljivu pobjedu ostvarili su New Orleans Pelicansi protiv Sacramento Kingsa (149:129), uz fenomenalnu partiju Nikole Mirotića, koji je zabilježio 36 poena, uz šut iz igre 14/21, a za tri poena 5/9. Imao je i devet skokova. Anthony Davis je ostvario double-double od 25 poena i 10 skokova, uz šest asistencija.

Protekle noći hrvatski košarkaši nisu blistali. Ante Žižić (7 poena, 1 skok, 2 asistencije i 1 ukradena lopta), u porazu od Minnesota Timberwolvesa, dok su Bojan Bogdanović i Mario Hezonja bili katastrofalni.

Bogdanović je u porazu Indiana Pacersa od Milwaukee Bucksa ostao bez poena iz igre. Igrao je 27 minuta i postigao 3 poena, sva tri s linije slobodnih bacanja (3 od 4). Šut iz igre bio mu je 0 od 7, a promašio je i dva šuta za tricu.

Hezonja je u porazu New Yorka Knicksa od Brooklyna Netsa igrao 13 minuta te postigao 2 poena, te imao 1 skok i 1 asistenciju.