John Wall u Clevelandu uništio prvake, McCollum nepogrešiv u pobjedi Trail Blazersa

Jamal Crawford predvodio je Clipperse u susretu protiv Jazzera. Imao je 28 poena i ovom pobjedom Clippersi nastavljaju borbu za četvrto mjesto. Wizardsi su bili bolji u gostima od aktualnih prvaka Cavaliersa, Blazersi su lako pobijedili Minnesotu.

Los Angeles Clippers – Utah Jazz 108:95

Clippersi su u ovoj utakmici većim dijelom imali veliko vodstvo. U trećoj četvrtini vodili su i 16 poena razlike, ali Jazzeri su se uspjeli vratiti. Jamal Crawford je dobio tehničku u trećoj i tada su Jazzeri bili jako blizu. Onda je Crawford odgovorio sa 17 od svojih 28 poena u četvrtoj četvrtini. Ovom pobjedom osigurali su doigravanje šestu godinu zaredom. Utah sada ima samo pola utakmice prednosti nad Clippersima.

Cleveland Cavaliers – Washington Wizards 115:127

Cavaliersi su doživjeli novi poraz na domaćem terenu. Wizardsi su predvođeni odličnim Johnom Wallom koji je imao double-double, 37 poena i 11 asistencija upisali 45 pobjedu u sezoni. Zanimljivo je da Wizardsi ove sezone imaju negativan omjer pobjeda i poraza u gostima, 16-18. Cavsi su u četvrtoj četvrtini približili na samo četiri razlike, ali su onda opet Wizardsi napravili seriju i pred kraj susretu pobjegli su na 12 razlike. Wizardsima je ovo treća pobjeda zaredom.

San Antonio Spurs – New York Knicks 106:98

Knicksi su ovaj susret igrali bez Carmela Anthonyja. Pružili su dobar otpor unatoč tome što su na poluvremenu gubili 18 razlike. U trećoj četvrtini su pobijedili 14 razlike i bili su jako blizu. Kawhi Leonard je opet bio odličan u ovom susret i predvodio je Spurse do četvrte pobjede zaredom. Sada im slijede utakmice protiv Cavaliersa i Warriorsa.

Dallas Mavericks – Toronto Raptors 86:94

Raptorsi su upisali petu pobjedu zaredom. Osigurali su doigravanje četvrtu godinu zaredom, što je rekord organizacije. Raptorsi su vode ligu u comeback pobjedama. 19 puta ove sezone su gubili dvoznamenkastim brojkama i uspjeli su se vratiti i pobijediti. U ovoj utakmici su u prvoj četvrtini imali osam razlike u prvoj četvrtini i do kraja susreta nisu ispustili to vodstvo. Mavsi ovim porazom zaostaju sada četiri utakmice za Nuggetsima.

Portland Trail Blazers – Minnesota Timberwolves 112:100

C.J. McCollum predvodio je Blazerse do pobjede nad Minnesotom. Ubacio je 32 poena. Timberwolvesi sada imaju šest poraza zaredom, dok su Blazersi pobijedili pet u posljednjih šest utakmica. Cijelu utakmicu domaćini su imali veliko vodstvo. U četvrtinu četvrtinu ušli su s prednošću od 20 poena, Minnesota je probala napraviti povratak, ali bezuspješno.