Jokiću novi triple double, Nuggetsi došli do 2:2

Baš kao i ‘Raptorsi’, i ‘Nuggetsi’ su uspjeli vratiti prednost domaćeg terena pobjedom u četvrtom susretu nad ‘Blazersima’ odigranom noćas u Portlandu. I ovdje je serija izjednačena na 2-2, a za to je opet bio najzaslužniji sjajni srpsko-kanadski tandem iz Denvera. Nikola Jokić je i ovaj susret, već drugi od četiri odigrana u polufinalnoj seriji, završio sa ‘triple-double’ učinkom (21p-12s-11a), dok je Jamal Murray bio najefikasniji igrač (34p-5s) utakmice, a odličnu igru započeo je ovim nesvakidašnjim ubačajem: https://www.youtube.com/watch?v=izVelx9ymEI. Veliki doprinos pobjedi ‘dvostruko-dvostrukim’ učinkom dao je i Paul Millsap (21p-10s). U prvom poluvremenu gosti su bili stalno u rezultatskom zaostatku, ali prijelomna je bila treća četvrtina u kojoj su uvjerljivo nadigrali domaćina (27:14) te preuzeli konce igre u svoje ruke. Kod ‘Blazersa’ je opet najefikasniji bio njihov bekovski par Damian Lillard (28p-7a) – CJ McCollum (29p-5s), ali ovaj put su ostali bez uobičajene napadačke pomoći turskog centra Enesa Kantera (5p). Ono što je pri samom kraju utakmice jako zabrinulo sve kojima su ‘Nuggetsi’ bliski, bila je evidentna ozljeda Nikole Jokića koji nije mogao normalno hodati. Međutim, kasnije je objavljeno kako se radilo samo o udarcu i da ozbiljnih posljedica ne bi trebalo biti.