Kawhi se vratio u Toronto, solidni nastupi Babe, Šišija i Zupca

Kawhi Leonard protiv dojučerašnjih suigrača na gostovanju ‘Clippersa’ u Torontu, ‘Lakersi’ na Floridi nakon 11 uzastopnih gostujućih pobjeda, ‘Celticsi’ kod ‘Pacersa’, ‘derbi’ posljednjeplasiranih momčadi Istoka i Zapada – ‘Warriorsa’ i ‘Knicksa’, sve to uz još sedam odigranih susreta, dovoljno je razloga da ‘bacite oko’ na noćašnja NBA događanja.

ANTE ŽIŽIĆ nije dobio priliku protiv ‘Houstona’ koji je slavio na gostovanju u Clevelandu. Nakon par ‘skromnijih’ utakmica, James Harden je ponovno zablistao u punom sjaju, završivši susret sa 10 pogođenih trica iz 18 pokušaja i ukupno 55 ubačenih poena, uz 8 asistencija, a 20 poena postigao je u posljednjoj četvrtini: https://www.youtube.com/watch?v=N0skWIkmb-o

Sjajno je raspoložen bio i Kemba Walker čijih 7 trica i 44 poena, uz 7 asistencija: https://www.youtube.com/watch?v=P9vp9mD3XhY, ‘Celticsima’ ipak nije bilo dovoljno za pobjedu u Indianapolisu. Najzaslužniji za pobjedu ‘Pacersa’ bili su Malcolm Brogdon (29p-8a: https://www.youtube.com/watch?v=mUD2EpFXclE) i Domantas Sabonis koji iz utakmice u utakmice niže ‘double-double’ učinke, a noćas je bio jako blizu i ‘triple-doublea’ (15p-14s-8a). Spomenimo i braću Holiday koja su u završnoj četvrtini ubacila 20 poena pokrenuvši veliki rezultatski preokret.

Do 40 ubačenih poena i učinka karijere stigao je novi lider ‘Charlotte Hornetsa’ Devonte Graham (40p-5s-5a, trice 7/12: https://www.youtube.com/watch?v=H7w6ic0aLOI). Gosti su slavili kod ‘Brooklyn Netsa’, a Graham je 27 koševa postigao u drugom poluvremenu kada su ‘Stršljenovi’ stigli i prestigli zaostatak od 20 poena.

‘Lakersi’ su na Floridu, u goste ‘Orlando Magicu’, doletjeli na krilima 11 uzastopnih gostujućih pobjeda, a zatim su ugrabili i dvanaestu. Od početka sezone kao gosti izgubili su samo na ‘domaćem’ terenu od ‘Clippersa’ s kojima zajednički dijele ‘Staples Center’. LeBron James je bio prvo ime susreta sa ‘trostruko-dvostrukim’ učinkom (25p-11s-10a: https://www.youtube.com/watch?v=n4jp8CSGNeU). ‘Orlando’ je nadoknadio zaostatak od 24 poena, ali dalje od izjednačenja (71:71) nije mogao. Uslijedila je serija ‘Lakersa’ 10-0 za njihovu 13. pobjedu u posljednjih 14 utakmica

Kawhi Leonard je sa ‘Clippersima’ stigao u Toronto čiji je nedavno postao junak za sva vremena. Osim odigrati utakmicu, MVP finala je stigao i po prsten prvaka, a dočekan je tako da nije mogao sakriti i pokoju suzu: https://www.youtube.com/watch?v=VHFQ35OnxV0. ‘Clippersi’ su bili uvjerljivi riješivši veći dio posla već u drugoj četvrtini koju su dobili 37:14. Kawhi je bio prvi strijelac gostiju (23p-5s-6a: https://www.youtube.com/watch?v=WH6hOxxFSro), a domaćih njegov nasljednik u ‘Raptorsima’, Pascal Siakam (24p). Još jedan dobar nastup imao je IVICA ZUBAC koji je za 16 minuta postigao 7 poena (3/6) i uhvatio 8 lopti, uz po jednu asistenciju i osvojenu loptu te dvije blokade.

U Chicagu su se susreli ‘Bullsi’ i ‘Hawksi’, dvije momčadi koje su zadnjih dana poražene u produžecima od istog protivnika, ‘Miami Heata’, a domaći ‘Bikovi’ su dan poslije imali i nesretan poraz od ‘pola koša’ protiv ‘Raptorsa’. Noćas su ipak ostvarili nasušno potrebnu pobjedu radi podizanja poljuljanog samopuzdanja, a do nje ih je vodio Zach LaVine (35p) koji nije imao niti jedan promašaj izvan linije za tri poena (7/7), a do 35 poena stigao je u tri četvrtine utakmice: https://www.youtube.com/watch?v=n9IYgV02F6c

Raspoloženje je podignuto i u redovima ‘Jazzera’ koji su slavili u Minneapolisu. U pobjedu svoje momčadi BOJAN BOGDANOVIĆ je ugradio 14 poena, ali uz skroman šut iz igre (4/14, trice 2/8) i besprijekoran sa linije bacanja (4/4). Pomogao je i sa po tri skoka i asistencije, a odnemogao sa za njega neuobičajenih 6 izgubljenih lopti. Donovan Mitchell bio je prvi strijelac ‘Jazza’ (30p-5s-6a: https://www.youtube.com/watch?v=s-Eqq-YE5uo), a domaćih ‘Vukova’ Jeff Teague (32p-6a, trice 4/4).

Podbacili su noćas ‘Sunsi’ u svom Phoenixu, zajedno s njima i DARIO ŠARIĆ koji je protiv ‘Memphisa’ iz igre gađao 3/10 (trice 1/5) za ukupno 7 poena postignutih za 26 minuta igre, uz po 5 asistencija i skokova. Gosti su najraspoloženijeg igrača imali u Dillonu Brooksu (27p), a vlasnik poteza utakmice je ‘rookie’ Ja Morant: https://www.youtube.com/watch?v=O3vFYXfEuXU

Iako u sastavu ‘Milwaukeeja’ nije bilo Giannisa Antetokounmpa, za DRAGANA BENDERA ponovno nije bilo mjesta u momčadi. ‘Bucksi’ su i bez glavne zvijezde bili prejaki za ‘Pelicanse’ koje je predvodio prvi strijelac susreta JJ Redick (31p: https://www.youtube.com/watch?v=g76bKYQc_Ps), a dva poena manje ubacio je najefikasniji igrač domaćih Eric Bledsoe (29p-6a, trice 5/6). Bila je ovo 16. uzastopna pobjeda ‘Bucksa’

Nakon što je Nemanja Bjelica u posljednjoj sekundi srušio ‘Rakete’ u Houstonu, ‘Kraljevi’ su u svom Sacramentu ponovno bili miljenici sreće te su svladali ‘Oklahomu’ sa 94:93. Buddy Hield je susret završio sa 23 poena, Bogdan Bogdanović sa 17, koliko je imao i prvi strijelac ‘Thundera’ Dennis Schroder.