Tuesday, April 23, 2024

Kentucky slavio nakon preokreta, poraz Missourija

Zanimljiva noæ odvijala se u NCAA ligi, igrano je “samo” 20 susreta, ali 8 momèadi iz Top 25 sudjelovale su na parketima i nisu sve uspjele pobijediti. Istièu se porazi Missourija i Georgetowna, dok su Kentucky i North Carolina uspjeli upisati nove pobjede.

NCAA liga, divizija I, 21.2.2012:

Mississippi State – Kentucky (1) 64:73
(Kidd-Gilchrist 18p, 10sk; Bost 21p, 7as)

Košarkaši sveuèilišta Kentucky došli su do svoje 27. pobjede sezone u 28. nastupu. Svladali su Mississippi State koji je furiozno krenuo u susret i imao veliku priliku za napraviti iznenaðenje i slaviti, ali prva momèad lige ipak je uspjela napraviti preokret.

Domaæini su do dvoznamenkaste prednosti došli veæ u 5. minuti susreta (12:2) i dobrom igrom kroz prvih 20 minuta uspjeli na poluvrijeme otiæi s 13 poena prednosti, 41:28. Kentucky je shvatio da protivnici misle ozbiljno tako da su u drugo poluvrijeme ušli puno agresivnije i odmah serijom 11-2 smanjili zaostatak na samo 4 poena. Mississippi je odolijevao napadima gostiju sve do posljednjih 6 minuta susreta, kada kreæe serija od 20-4 kojom Kentucky završava utakmicu i upisuje pobjedu 73:64.

Pobjednike je predvodio Michael Kidd-Gilchrist sa 18 poena i 10 skokova, a dvostruko-dvoznamenkast bio je i Anthony Davis s 13 poena i 11 skokova. Kod domaæina najbolji je bio Dee Bost s 21 poenom i 7 asistencija.

Missouri (3) – Kansas State 68:78
(Dixon 21p; McGruder 24p)

Iako je Missouri postavljen na 3. mjesto lige s omjerom 25-2 prije ove utakmice, doživjeli su poraz od Kansas Statea koji ih je uspio pobijediti i poèetkom prošlog mjeseca rezultatom 75:59. Ovoga puta ekipa iz Kansasa slavila je rezultatom 78:68.

Domaæini, Missouri, nešto bolje kreæu u susret i imaju laganu prednost do sredine prvog poluvremena, nakon èega Rodney McGruder ulazi u seriju i na njegovim krilima Kansas State dolazi do prednosti 40:30 na isteku prvog dijela igre. McGruder je nastavio puniti koš gostiju i u drugom poluvremenu te njegovim polaganjem gosti odlaze na 61:45, najveæu prednost susreta. Missouri se tada pokreæe, kreæu igrati nešto agresivnije te uspijevaju smanjiti prednost na samo 3 poena, ali McGruder je odmah odgovorio tricom i time je sprijeèen moguæi preokret. Do kraja utakmica Missouri nije uspio ozbiljnije priprijetiti.

Kansas State je u svojim redovima imao raspoloženog McGrudera koji je ubacio 24 poena, 13 poena djelo su Thomasa Gipsona, a Jamar Samuels susret je završio s 9 poena i 11 skokova. Poražene domaæine predvodio je Michael Dixon, koji je ušao u igru s klupe i postigao 21 poen, a dobar je bio i Marcus Denmon s 19 poena.