Kevin Love srušio Indianu, Spursi svladali i Blazerse

U noći sa srijede na četvrtak odigrano je čak 11 utakmica najjače košarkaške lige svijeta. Najveću pobjedu ostvarila je Minnesota, koja je kod kuće slavila protiv vodeće momčadi Istoka – Indiane.

Kevin Love ubacio je 42 poena i upisao 16 skokova, dok je španjolski razigravač Ricky Rubio ubilježio rekord karijere s čak 17 asistencija u 104:91 pobjedi Timberwolvesa. Koliko je Minnesota bila uvjerljiva od prve do posljednje minute govori činjenica da gosti u nijednom trenutku nisu poveli. Bio je to treći poraz Pacersa, koje je s 35 poena predvodio Paul Goerge, u posljednjih pet utakmica.

Love je pak osmu utakmicu zaredom upisao najmanje 25 poena i 10 skokova, što je najdulji niz takvih učinaka još od 2005. godine i Shaquillea O’Neala. Sjajni je krilni centar ove sezone upisao čak 14 utakmica s po barem 30 poena i 10 skokova, što je najbolji učinak u toj kategoriji od svih igrača u NBA ligi.

U Portlandu je trebao biti odigran veliki dvoboj između istoimenog domaćina i San Antonija, međutim puno je zvijezda propustilo taj ogled. Tony Parker i Tim Duncan nisu igrali kod gostiju, dok je kod domaćina nedostajao vodeći strijelac i skakač momčadi – LaMarcus Aldridge.

Unatoč izostanku dvojice najboljih igrača, Spursi su slavili pobjedu 111:109, te tako upisali još jednu važnu pobjedu nakon jučerašnjeg slavlja nad L.A. Clippersima 113:103. Ponovno je sjajan u Parkerovoj ulozi (razigravač) bio Australac Patrcik Mills, koji je ubacio 29 poena, 24 u drugom poluvremenu. Marco Belinelli je pridodao 20 poena, a Manu Ginobili 16. Portland je u rubrici koševa predvodio Damian Lillard (31).

Dwight Howard posjetio je u dresu Houston Rocketsa svoju prošlosezonsku momčad – L.A. Lakerse. Snažni je centar upisao 20 poena i 13 skokova u razbijanju losanđeleške momčadi 134:108. James Harden je bio najbolji strijelac Houstona s 29 poena, od koji je 11 zabio u svega minutu i pol treće četvrtine. Bila je to osma uzastopna pobjeda Houstona.

Charlotte Bobcatsi su i drugu večer zaredom sredili izravnog konkurenta za doigravanje na Istoku – Detroit Pistonse. Momčad kojoj je Michael Jordan suvlasnik slavila je s uvjerljivih 116:98, a ponovno je sjajan u pobjedi Bobcatsa bio Al Jefferson. Centar je upisao 29 poena, dok je veliku pomoć dobio od Kembe Walker koji je upisao 24 koša i rekordnih 16 asistencija. Kod Detroita je najefikasniji bio Brandon Jennings s 20 poena.

Od individualnih učinaka možemo još spomenuti i 42 poena Carmela Anthonyja u pobjedi New York Knicksa nad New Orleans Pelicansima 98:91.