Kingsi nadoknadili -18 protiv Clippersa, Harden i Rocketsi svladali Oklahomu

Russell Westbrook imao je još jedan triple-double u porazu Thundera protiv Houston Rocketsa. James Harden i njegovi suigrači su bili odlično šuterski raspoloženi u ovoj utakmici. Clippersi su izgubili utakmicu nakon što su pet minuta prije kraja utakmice imali čak 18 poena razlike protiv Kingsa. Do kraja utakmice Kingsi su napravili seriju 22:3 i preokrenuli susret. Celticsi su bili bolji od Miamija i sada su sve bliže preuzimanju vrha Istočne konferencije.

Atlanta Hawks – Brooklyn Nets 92:107

Netsi su ove sezone najgora momčad lige, ali u zadnje četiri utakmice uspjeli su ostvariti tri pobjede. Ovaj put su bili bolji od Hawksa koji nikako da se izvuku iz crnog niza. Kada trebaju hvatati što bolje mjesto za doigravanje oni su upisali sedmi poraz zaredom. Netsi su imali cijelu utakmicu vodstvo i nikako nisu ispuštali. Netsima je ovo tek šesta pobjeda u gostima ove sezone. Hawksi su izjednačeni na šestom mjestu s Milwaukee Bucksima.

Charlotte Hornets – Phoenix Suns 120:106

Hornetsi su u posljednjih pet utakmica imaju četiri pobjede. Igraju bolju košarku, ali pitanje je li ta košarka kasno došla. Još im je ostalo samo devet utakmice do sezone i teško će uhvatiti mjesto u doigravanju. Devin Booker nakon fantastične utakmice u kojoj je ubacio 70 poena, predvodio je i ovaj put Sunse u porazu, ali s 23 poena.

Milwaukee Bucks – Chicago Bulls 94:109

Jimmy Butler je odigrao jednu nesebičnu utakmicu u kojoj je imao 14 asistencija. To je sve dobro iskoristio i Nikola Mirotić koji je izjednačio rekord sezone s 28 poena. Ovo je treća utakmica zaredom u kojoj je Jimmy imao dvoznamenkasti broj asistencija. S druge strane Bucksi su doživjeli tek svoj treći poraz u posljednjih 14 utakmica. Nakon tri pobjede zaredom Bucksi su izgubili od Bullsa i sada su na šestom mjestu.

Nikola Mirotic (28p, 8sk)
Jimmy Butler (20p, 6sk, 14as, 3ukr, 6izg)
Rajon Rondo (18p, 9sk, 9as)
Robin Lopez (18p)

Los Angeles Clippers – Sacramento Kings 97:98

Nevjerojatan povratak izveli su Sacramento Kingsi. Malo manje od pet minuta prije kraja Clippersi su imali vodstvo od 18 razlike. Onda je uslijedila serija Kingsa do kraja utakmice 22:3. Malo manje dvije sekunde prije kraja Willie Cauley-Stein pogodio je svoj prvi šut za pobjedu u karijeri. Chris Paul je poslije pokušao, ali je bio neprecizan. Pobjeda su Clippersi imali u rukama, bila im je potrebna za borbu za četvrto mjesto, ali su ovu utakmicu ispustili. Clippersi su izgubili deset od posljednjih 19 utakmica.

Houston Rockets – Oklahoma City Thunder 137:125

Odličnu utakmicu su odigrali Rocketsi u pobjedi protiv Thundera. Pucali su 50% za tri, preko 60% ukupan šut. James Harden je tek bio četvrti najbolji strijelac u momčadi Rocketsa, a Russell Westbrook je imao još jedan triple-double, 36.  u ovoj sezoni. Odličnu utakmicu u dresu Rocketsa imao je Lou Williams koji je ubacio 31 poena, imao je i četiri asistencije. Rocketsi su u ovoj utakmici ubacili 20 trica.

Indiana Pacers – Philadelphia 76ers 107:94

Myles Turner predvodio je Pacerse do pobjede nad Sixersima. Imao je double-double. Pacersi sada imaju isti omjer kao i Hawks i Bucksi, a do kraja sezone igrat će utakmice protiv njih. U prvoj četvrtini su imali prednost od devet poena i do kraja nisu gubili susret iz kontrole. Imali su sedam igrača s dvoznamenkastim brojkama, a najviše ih treba zabrinuti ozljeda gležnja Ala Jeffersona. Dario Šarić u ovoj utakmici nije bio šuterski raspoložen i imao je samo devet poena.

Boston Celtics – Miami Heat 112:108

Celticsi su pobjedom nad Miamijem izjednačili se na vrhu s Cleveland Cavaliersima. Sada će pokušati prestići aktualne prvake na vrhu konferencije. Isaiah Thomas je opet predvodio Celticse do pobjede, imao je 30 poena od toga 20 u drugom poluvremenu. Ovo im je bila četvrta pobjeda zaredom. Jae Crowder je imao rekord sezone 25 poena.

Golden State Warriors – Memphis Grizzlies 106:94

Warriorsi su sve bliže osiguravanju prvog mjesta u Zapadnoj konferenciji. Odličnom četvrtom četvrtinom slomili su otpor Grizzliesa i upisali sedmu pobjedu zaredom. Memphisu je ovo treći poraz zaredom, a u četvrtoj četvrtini ubacili su samo 13 poena. Warriorsima sada slijedi težak raspored u kojima će igrati protiv Rocketsa dva puta, Spursa i Wizardsa.

Denver Nuggets – New Orleans Pelicans 90:115

Pelicansi su i ovu utakmicu bili bez DeMarcusa Cousinsa koji je imao problema s gležnjem. Anthony Davis je imao 31 poen i 15 skokova. Pelicansi su ovu pobjedu osigurali u drugoj i trećoj četvrtini. Dopustili su Nuggetsima u te dvije četvrtine samo 33 poena, a ubacili su 58. Pelicansi imaju do kraja sezone još devet utakmica i skoro je pa nemoguće doći do doigravanja.

Los Angeles Lakers – Portland Trail Blazers 81:97

Blazersi su sve bliže doigravanju. Imaju tri pobjede zaredom, a u posljednjih sedam utakmica imaju šest pobjeda. Izjednačili su se na osmom mjestu s Denver Nuggetsima. Obje momčadi su odigrale loše prvo poluvrijeme, pogotovo Lakersi. U trećoj četvrtini Blazersi su nastavili s još boljom igrom i odvojili su se od Lakersa. Ako nastave u ovakvom tempu, Blazersi se mogu nadati doigravanju ove godine.