Saturday, April 27, 2024

Kingsi svladali prvake, odličan Chris Paul

I subotnja večer nam je donijela 10 novih utakmica, ali ipak nije bilo toliko napetih završnica kao dan prije.

Wizardsi su kod kuće očekivano svladali Orlando Magic (98:93) i pobjedom se popeli na 2. mjesto konferencije Istok. Predvodio ih je John Wall s 15 poena i 10 dodavanja, dok je kod Magica najbolji bio Victor Oladipo s 18 poena, 7 skokova i 7 dodavanja.

Cleveland Cavaliersi su već nakon prvog poluvremena bili sigurni pobjednici protiv Atlanta Hawksa; domaća ekipa je već u prvoj četvrtini ubacila 41 poen i pogodila devet trica bez promašaja, na kraju su slavili 127:94 u odličnoj napadačkoj predstavi. Skinuli su i rekord franšize po broju pogođenih trica (19). LeBron James je zabio 32 poena, uz 6 skokova  7 dodavanja za samo 28 minuta na parketu, a odličan je bio i Kyrie Irving s 20 poena i 5 dodavanja.

Toronto Raptorsi su kod kuće bez većih problema svladali Utah Jazz te su trenutno na prvom mjestu konferencije Istok. Ponovno su najbolji bili Kyle Lowry (19 poena) i DeMar DeRozan (27 poena), dok im je pomogao Jonas Valanciunas sa 17 poena i 14 skokova.

Indiana Pacersi su na gostovanju kod Chicago Bullsa stigli do neočekivane pobjede (99:90), a predvodio ih je trojac Scola (21 poen, 11 skokova), Hill (21 poen, 12 skokova) i Price (21 poen). Bullsi su igrali bez ozlijeđenog Derricka Rosea, pa je bilo očekivano da će drugi vanjski igrač Jimmy Butler odigrati odličnu utakmicu, a on je odgovorio s 32 poena i 6 skokova.

Memphis Grizzliesi nastavljaju s pobjedama te su slavljem protiv Detroit Pistons (95:88) sada na omjeru 9-1 te su najbolja ekipa Zapada i cijele lige. Zach Randolph je skupio 17 poena i 22 skoka (13 skokova u napadu), a pridružio mu se Marc Gasol s 23 poena i 8 skokova. Odličan je za Grizzliese bio i razigravač Mike Conley koji je zabio 18 poena.

Monta Ellis je odigrao najbolju utakmicu sezone (30 poena) u slavlju Mavsa nad Timberwolvesima (131:117). Čak osam igrača u redovima Mavericksa je zabilo 10 ili više poena, a još treba istaknuti odličnog Tysona Chandlera koji je skupio 12 poena i 16 skokova. U redovima poraženih Kevin Martin je zabio svoj rekord ove sezone, 34 poena.

Portland može i bez Aldridgea do pobjede; još jednu fantastičnu utakmicu je odigrao Damian Lillard koji je ovoga puta upisao 28 poena, 10 dodavanja i 5 skokova te je odveo Blazerse do velike pobjede 97:87 protiv Brooklyn Netsa. Naš Bojan Bogdanović se nažalost nije upisao u strijelce za 28 minuta na parketu.

Sacramento Kingsi su na krilima DeMarcusa Cousinsa (25 poena, 10 skokova za samo 26 minuta na parketu) svladali aktualne NBA prvake San Antonio Spurse 94:91. U redovima pobjednike još su se istaknuli Collison s 19 poena i 5 dodavanja te Rudy Gay s 18 poena i 6 dodavanja.

Golden State Warriorsi nastavljaju s pobjedama; ovoga puta su pali Charlotte Hornetsi 112:87, a najbolji su očekivano bili Stephen Curry (19 poena, 9 dodavanja) i Klay Thompson (21 poen, 5 dodavanja), dok je odličnu utakmicu odigrao i Harrison Barnes koji je zabio 17 poena za 23 minute na parketu.

Zadnju utakmicu večeri je obilježio Chris Paul koji je svoje Clipperse odveo do pobjede protiv Sunsa s 32 poena i 9 dodavanja, uz odličan šut 10/13. Centar DeAndre Jordan je odigrao najbolju utakmicu sezone, skupio je 12 poena, uz 18 skokova i 7 blokada.