Kingsi upisali prvu pobjedu, Martin ubacio 48 koševa

Sinoæ je u NBA ligi odigrano pet utakmica, a jedinu gostujuæu pobjedu ostvarili su igraèi Rocketsa.

Iako igraju bez svojih ponajboljih igraèa Minga i McGradyja, Rocketsi i dalje nastavljaju sa dobrim igrama. Sinoæ su upisali i treæu pobjedu, ovoga puta bili su bolji od Jazzera. Utakmica je riješena tek u drugom poluvremenu, koje su Rocketsi dobili rezultatom 59:39. Èak osmorica igraèa ostvarila je dvoznamenkasti broj koševa, a najefikasniji bili su Aaron Brooks sa 19 koševa i 9 asistencija, te Luis Scola sa 14 koševa i 15 skokova.  Kod poraženih najefikasniji bio je Turèin Mehmet Okur sa 21 košem.

Kingsi su na domaæem terenu savladali Memphis tek nakon produžetka. Slovenski reprezentativac Beno Udrih 1.6 sekundi prije kraja utakmice izjednaèio je rezultat na 110:110, i time osigurao produžetke, koje su na kraju dobili rezultatom 17:6. Najefikasniji u redovima Kingsa bili su Kevin Martin sa 48 koševa, te Spencer Hawes sa 21 košem i 11 skokova.  Kod poraženih trojica igraèa ostvarila su double double uèinak, Rudy Gay (21k i 13sk), Zach Randolph (30p i 16sk) i Marc  Gasol (16p i 16sk).  Allen Iverson odigrao je prvu utakmicu za svoj novi klub, na parketu je proveo 17 minuta i pritom ubacio 11 koševa.

Nakon utakmice trener Kingsa Paul Westphal je izjavio: “Spencer je danas pokazao zašto svatko misli da bi mogao biti dobar igraè, on danas nije pokazao samo svoje vještine, veæ je ostavio srce na terenu”.