Saturday, April 27, 2024

Ključna utakmica za Indianu, Miami se želi približiti finalu

Finale Zapada sinoć je završeno, tako da se traži suparnik San Antonio Spursima u finalu lige. To će biti Miami ili Indiana, koji večeras igraju četvrtu utakmicu serije finala Istoka.

Indiana Pacers – Miami Heat (1-2)  02.30

Treća utakmica je bila potpuna suprotnost prvima dvijema. Pobjednik utakmice je odlučen već u prvim minutama zadnje četvrtine, kada se Miami odvojio na plus 20 i lagano priveo utakmicu kraju. Konačan rezultat je bio 114:96. Do velikog odmora momčad s Floride je postigla čak 70 koševa, što dovoljno govori o obrani Pacersa u trećoj utakmici. Jednostavno nisu imali odgovor na napad Miamija. Cijela petorka Miamija je bila dvoznamenkasta, a s 22 koša najbolji je bio LeBron James. Iako zvijezda Miamija nije bila na uobičajenoj razini blizu triple-doublea, cijela momčad je ovaj put odigrala na vrhunskoj razini, pa se to nije osjetilo na rezultatu. No, večeras sumnjamo u neki blow out, pa možemo očekivati najbolje izdanje Jamesa. Kod poraženih Pacersa najbolji je bio dvojac pod košem, David West i Roy Hibbert, koji su kombinirano zabili 41 koša i imali 27 skokova. Ukoliko večeras žele izjednačiti rezultat u seriji, morat će imati pomoć Paula Georgea koji je u prošloj utakmici zabio 13 koševa i izgubio pet lopti. Zapravo ova utakmica je za Indianu biti ili ne biti, jer nadoknaditi zaostatak od 3-1 protiv Miami Heata se čini kao znanstvena fantastika.

Očekujemo mnogo izjednačeniju utakmicu, nego što je to bila prošla, ali pobjednik bi trebao biti isti.