Tuesday, April 16, 2024

Knicksi svladali Spurse, Vukovi razbili neraspoložene Bullse

Na NBA parketima sinoć su odigrana samo četiri susreta. Bullsi su opet poraženi, ovaj put na gostovanju kod bivšeg trenera Thibodeaua. Knicksi su iznenadili Spurse i pobijedili ih na domaćem terenu, Pistonsi su bili bolji na gostovanju od Raptorsa. Cousins i Kingsi su bili bolji od Davisa i Pelicansa.

Minnesota Timberwolves – Chicago Bulls 117:89

Muke za Chicago Bullse se i dalje nastavljaju. Ovaj put su izgubili u Minnesoti od bivšeg trenera Tom Thibodeaua. Već u prvom poluvremenu domaćini su stvorili prednost od 17 poena razlike koju su u četvrtoj četvrtini još više povećali. Bullsi su upisali treći poraz zaredom. Bullsi su igrali bez svojih glavnih igrača, Jimmyja Butlera i Dwyanea Wadea.

Bobby Portis (16p, 6sk)
Michael Carter-Williams (12p, 7sk, 6as, 6izg)

New York Knicks – San Antonio Spurs 94:90

Nakon četiri poraza zaredom i pet poraza zaredom kod kuće, Knicksi su napokon stigli do pobjede. Bili su bolji od Spursa kojima nisu dopustili dobru šutersku večer. Spursi su šutirali samo 36%, a nisu postigli 70 tek osam minuta prije kraja. Carmelo Anthony pogodio je ključne poene 33 sekunde prije kraja za vodstvo 92:96. Spursi nisu uspjeli osigurati pobjedu i novi NBA rekord za 20 odigranih sezona s pozitivnim omjerom pobjeda i poraza, ali možemo očekivati pobjedu u idućoj utakmici.

Toronto Raptors – Detroit Pistons 101:102

Iako je promašio prvih deset od 11 šuteva za trojku, Kentavious Caldwell Pope je pogodio onu najvažniju. 13 sekundi prije kraja pogodio je za vodstvo od jedan razlike, koje Raptorsi poslije nisu stigli. Pistonsi su se vratili u utakmicu nakon što su gubili i 16 razlike. Četvrtu četvrtinu su pobijedili rezultatom 36:19 i napravili veliki preokret.

Sacramento Kings – New Orleans Pelicans 105:99

Kingsi su upisali treću pobjedu zaredom, to im je uspjelo još samo jednom ove sezone. Također su upisali četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica. DeMarcus Cousins dobio je tehničku u prvoj četvrtini, to mu je 17 ove sezone i ako bude imao još jednu dobit će jednu utakmicu suspenzije. Kingsi su u trećoj četvrtini preokrenuli vodstvo, a u četvrtoj su priveli utakmicu kraju i upisali novu pobjedu.