Wednesday, April 17, 2024

Knicksima druga zaredom, Raptorsi pregazili Celticse

Vjerovali ili ne, nakon 18 uzastopnih poraza na svom terenu, ‘Knicksi’ su ostvarili i drugu pobjedu zaredom, i ovu bez ozlijeđenog MARIJA HEZONJE. Klupa domaćih bila je puno raspoloženija od kolega iz startne petorke iz koje niti jedan igrač nije ubacio dvoznamenkasti broj poena. Zato je među rezervama takvih bilo čak četvero, a među njima najefikasniji je bio Emmanuel Mudiay (19p), dok je daleko najučinkovitiji bio Mitchell Robinson sa 17 poena, 14 skokova, 3 osvojene lopte i čak 6 blokada. Kada bi se gledao samo učinak rezervnih igrača jedne i druge momčadi, sastav Davida Fizdalea bi utakmicu dobio sa nevjerojatnih 75:7. Dvojac najboljih strijelaca utakmice stiže iz gostujućeg ‘Magica’, a radi se o Aaronu Gordonu (26p-7s) i Nikoli Vučeviću (26p-11s-6a-3bl). Zanimljivo da ‘Knicksi’ niti jednom nisu vodili, sve do tri minute prije kraja kada im je slobodnim bacanjem Robinson donio prednost 101:100.

‘Raptorsi’ su u Torontu doslovno pregazili ‘Celticse’ i to već u drugoj četvrtini koju su dobili sa velikih 36:13, a nakon početne serije 18:0, te su time uništili rezultatsku neizvjesnost koja se svakako očekivala u derbiju dviju momčadi koje uvelike razmišljaju o velikom NBA finalu. Neraspoloženi su bili ‘zeleni’, pogotovo njihov lider Kyrie Irving koji je za 28 minuta igre ubacio svega 7 poena uz šut 3/10. S druge strane, ponovno je oduševio 24-godišnji Kamerunac Pascal Siakam (25p-8s), a na visokoj razini bio je i Kawhi Leonard (21p-6s-4a) koji na terenu nije trebao provesti više od 26 minuta. Bila je ovo osma pobjeda zaredom ‘Raptorsa’ na svom terenu protiv ‘Celticsa’ koji su zadnji put u Kanadi slavili u travnju 2015. godine.