Lagane pobjede favorita

U amerièkoj sveuèilišnoj košarkaškoj ligi (NCAA) noæas je odigrano 27 utakmica tijekom kojih smo mogli vidjeti uvjerljive pobjede ekipa koje su uvrštene meðu 25 najboljih momèadi ove sezone.

NCAA, divizija I, 14.12.2011:

Ohio State (2) – USC Upstate 82:58
(Thomas 23p; Craig 20p, 6sk)

Ohio State lagano se obraèunao sa Upstateom. Nakon ozlijede i nekoliko propuštenih susreta vratio im se najbolji igraè, Jared Sullinger i odmah odigrao veoma dobru utakmicu. Ohio otvara susret s malom prednošæu, no USC nakon 10 minuta igre prelazi u minimalnu prednost. Bilo je izjednaèeno sve do pred kraj poluvremena kada Ohio serijom 7-0 odlazi na 37:28. U drugom dijelu nisu imali problema s oèuvanjem prednosti, uspjeli su ju nešto i poveæati i slaviti na kraju sa 82:58.

Najabolji u redovima Ohija bio je Deshaun Thomas sa 23 poena, dok je Sullinger ušao s klupe i ostvario dvostruko-dvoznamenkasti uèinak od 12 poena i 10 skokova. Kod gostujuæe ekipe najbolji je bio Torrey Craig sa 20 poena i 6 skokova.

Baylor (7) – Bethune-Cookman 69:42
(Jackson 12p, Acy 10p, 7sk; Holloman 13p)

Baylor je još uvijek neporažen i nakon ove pobjede na svome kontu ima 8 pobjeda, od èega je èak 7 ostvario na domaæem parketu. Utakmica je bila neizvjesna tek do sredine prvog dijela kada Baylor radi seriju 10-0 i odlazi na 19:10. Gosti nakon toga više nisu uspjeli ozbiljnije priprijetiti i prednost je narasla do konaènih 69:42.

Domaæini su ravnomjerno svim igraèima podijelili minutažu a najbolje se snašao Pierre Jackson sa 12 poena i 4 asistencije te Quincy Acy sa 10 poena, 7 skokova i 4 blokade. Kod poražene momèadi možemo istaknuti Garriusa Hollomana sa 13 poena.

Na kraju još možemo spomenuti i našeg Antonija Kalpiæa koji je u dresu Campbella doživio drugi poraz sezone. Sa 87:76 bolji je bio Houston Baptist. Naš je košarkaš odigrao 7 minuta i uspio u statistiku upisati tek 2 skoka.