Lagane pobjede za Missouri i Wisconsin

Slièno kao i juèer, u NCAA ligi odigrano je novih 21 utakmica u kojima su nastupile dvije ekipe s popisa najboljih 25 i obje su ostvarile uvjerljive pobjede.

NCAA liga, divizija I, 15.12.2011:

Missouri (10) – Kennesaw State 104:67
(Ratliffe 18p; Love 27p)

Missouri je u utakmicu ušao bez ijednog poraza tijekom sezone, a taj je niz nastavio i ovom pobjedom te ih sada ima 10 na svome kontu. Veæina prvog dijela bila je izjednaèena i momèadi su se nekoliko puta izmijenile u vodstvu, no pred kraj prvog poluvremena domaæini rade seriju 19-4 i odlaze na 47:33, rezultat kojim se otišlo na veliki odmor. Missouri nije popustio nego je nastavio u visokom ritmu i u drugom dijelu te su do kraja uspjeli ubaciti 104 poena.

Kod pobjednika bilo je nekoliko raspoloženih igraèa, prije svega Ricardo Ratliffe i Michael Dixon sa po 18 poena, dok je 17 pridodao Marcus Denmon. U redovima Kennesawa izdvaja se Delbert Love sa 27 poena.

Wisconsin (15) – Savannah State 66:33
(Berggren 13p; Smith 8p)

Wisconsin je uspio èvrstom obranom prisiliti protivnike na samo 33 poena te je tako došao do svoje desete pobjede u dvanaestom nastupu sezone. Veæ nakon 5 minuta igre domaæini su imali dvoznamenkastu prednost (14:4) koja se nakon 10-ak minuta poveæala i na 16 poena. Odmah je bilo jasno da gosti nemaju što tražiti i bilo je samo pitanje s kolikom æe razlikom susret završiti. Završnih nekoliko minuta na parketu dobio je Duje Dukan koji je zakucavanjem 20 sekundi prije kraja postavio konaèan rezultat 66:33.

Wisonsin je ponovno imao veæi broj izjednaèen igraèa, po 12 poena ubacili su Ryan Evans i Jordan Taylor, a najviše poena na utakmici postigao je Jared Berggren, 13. Hrvatski košarkaš Duje Dukan dobio je tek 4 minute na parketu koje je iskoristio za 2 poena, 2 ukradene lopte i 1 skok. U gostujuæoj ekipi nije bilo igraèa koji je ubacio više od 10 poena, po 8 su ubacili Cedric Smith i Arnold Louis.