Tuesday, April 23, 2024

Smith donio pobjedu Hawksima nad Orlandom

Sinoæ je u NBA ligi odigrano 11 utakmica, uz èetiri gostujuæe pobjede Jazzera, 76ersa, Cavsa i Lakersa.

Derbi Zapada odigran je u San Antoniju izmeðu istoimenih domaæina i vodeæe momèadi Zapadne konferencije, Lakersa. Spursi su na poluvremenu vodili sa osam koševa prednosti, ali su u nastavku utakmice prokockali svu prednost. U treæoj èetvrtini Ron Artest je odigrao izvrsno u obrani (pet ukradenih lopti), a Kobe Bryant u napadu (24 koša, šut iz igre 11-16), te Lakersi rade seriju 30:18.  Dvojica igraèa upisalo je double double, Lamar Odom (19k i 13sk) i Pau Gasol (10k i 12sk). Kod Spursa najefikasniji bili su Manu Ginobili sa 24 koša i 4 skokova i George Hill sa 21 košem i 4 asistencija. Tim Duncan je ponovno odigrao jako lošu utakmicu, ubacio je samo 6 koševa uz 12 skokova (u drugom poluvremenu je šutirao samo èetiri puta).

Nakon utakmice Kobe Bryant je izjavio: “Vladala je playoff atmosfera, odigrali smo loše u prvom poluvremenu, ali smo do kraja utakmice odigrali jako dobro u obrani i posve zasluženo slavili sa devet koševa prednosti.”Hawksi su ostvarili minimalnu domaæu pobjedu nad Orlandom. Tokom cijele utakmice su se obje momèadi izmjenjivale u vodstvima i do zadnje sekunde se nije znao pobjednik. Devet sekundi prije kraja Carter je na asistenciju Nelsona ubacio tricu i izjednaèio rezultat na 84:84. Sa zvukom sirene Smith je zakucao za pobjedu svoje momèadi. Najefikasniji u redovima domaæina bili su Joe Johnson sa 17 koševa i 8 asistencija i Al Horford sa 12 koševa i 11 skokova. Orlando je predvodio Dwight Howard sa 19 koševa i 24 skokova.

Nakon utakmice Jameer Nelson je izjavio: ” Hawksi su bili motiviraniji od nas. Pobijedili smo ih u svim utakmicama ove sezone i siguran sam da su željeli ovu pobjedu više od nas.”