Lakersi izdominirali Blazerse na Dan Kobe Bryanta

LAKE BUENA VISTA, Florida – LeBron James predvodio je Los Angeles Lakerse do pobjede i vodstva od 3-1 u prvom krugu doigravanja protiv Portland Trail Blazersa. Utakmica je inače igrana na Dan Kobe Bryanta (24.8.), a zanimljivo je da je u jednom trenutku utakmice rezultat bio 24:8 za Lakerse (pokojni Kobe je inače nosio ta dva broja tijekom NBA karijere).

“Ok, on je ovdje”, rekao je James na što je pomislio u trenutku kad su se dva broja koja je Bryant nosio tijekom karijere pojavila na semaforu.

Los Angeles Lakersi su u ponedjeljak navečer izdominirali Portland, pobijedivši rezultatom 135-115.

James je imao 28 poena i 10 asistencija u 28 minuta igre, prije nego što je sjeo na klupu krajem treće četvrtine. Lakersi su u jednom trenutku vodili s čak 38 poena razlike. To im je treća pobjeda zaredom u ovoj seriji, prvoj za momčad iz grada anđela još od 2013. godine.

Lakersi su na poluvremenu vodili 80-51. Bilo je to najviše postignutih poena u poluvremenu za Los Angeles Lakerse u doigravanju od 1987. godine.