Thursday, April 25, 2024

Lakersi nadoknadili minus 20, Robinson uništio Atlantu

Kobe Bryant je još jednom odigrao ulogu junaka utakmice nakon što je NBA prvake LA Lakerse tricom u posljednjim trenucima odveo do pobjede protiv Sacramenta (109-108) u Staples Centeru.

Bio je to dvoboj u kojem su domaæi košarkaši oèito još bili u blagdanskom raspoloženju.

Obranu u prvom poluvremenu uopæe nisu igrali tako da su Kingsi na odmor otišli s prednošæu 64-49 i postali momèad koja je prvacima utrpala najviše koševa za jedno poluvrijeme ove sezone. Imao je Sacramento u prvoj polovici utakmice i prednost 52-32 za što nezadovoljni kalifornijski navijaèi nisu propustili “nagraditi” svoje miljenike zvižducima.

Drugi je dio ipak donio buðenje domaæina, koji su posljednji put 20 poena minusa nadoknadili 12. prosinca 2006. protiv Houstona. Bryant je utakmicu završio s 39 poena, ali nije bio najefikasniji igraè veèeri u kojoj su odigrane samo tri utakmice.

Tu titulu je ponio Nate Robinson koji je bio zalijepljen na klupi u posljednjih 14 utakmica zbog sukoba s trenerom Mikeom D’Antonijem, da bi se protiv Atlante pretvorio u junaka. Ubacio je 41 poen za pobjedu New York Knicksa protiv Atlante u produžetku (112-108). Èak 11 koševa je ubacio u dodatnom vremenu.