Saturday, April 27, 2024

Lakersi ponovno bolji od prvaka, Knicksi nastavili seriju

Bogatu veèer od deset utakmica u NBA ligi zakljuèila je ona izmeðu košarkaša LA Lakersa i Dallas Mavericksa u American Airlines Centeru. Slavili su Lakersi s uvjerljivih 109-93.

• Rekorderi dana

• Koševi: Ben Gordon (45)
  • Asistencije: Jarrett Jack (11)
  • Skokovi: Josh Smith (17)
  • Ukradene lopte: Chris Paul (5)
  • Blokade: Elton Brand (5)

Kobe Bryant ubacio je 30 koševa, Pau Gasol 27 koševa uz 9 skokova i sjajan šut iz igre 13-16, dok je Ramon Sessions u èetvrtoj utakmici po tradeu iz Clevelanda za Lakerse ubacio 17 koševa uz 9 asistencija. Bila je to Lakersima šesta pobjeda u zadnjih osam utakmica, a njome su zaustavili pobjednièki niz aktualnih prvaka na brojci èetiri. Lakersi su imali èak 58.4% šuta iz igre, a uništili su Dallas pod obruèima nadskakavši ih u omjeru 46-29.

U redovima Dallasa najbolji s osmim double-doubleom sezone (26 koševa i 10 skokova) bio je Dirk Nowitzki, dok je Jason Terry dodao 23 koša.

Do pete uzastopne pobjede došli su New York Knicksi na gostovanju kod Philadelphije rezultatom 82-79. Amar’e Stoudamire zabio je 21 koš uz 9 skokova, Jeremy Lin pridodao je 18, a Carmelo Anthony 10 koševa.

Kod poraženih 76ersa najefikasniji sa 16 koševa bio je Jrue Holiday, dok su Jodie Meeks, Lou Williams i Andre Igoudala ubacili po 13 koševa svaki. Philadelphia je šutirala tek 39% iz igre, a u zadnjih su deset utakmica šutirali ispod 40 % u èak èetiri navrata.

Orlando Magic slavio je na domaæem parketu protiv Phoenix Sunsa 103-93 nošen uèinkom Ryana Andersona koji je ubacio 29 koševa, pogodivši pritom sedam trica. Kod pobjednièke je ekipe uobièajeno kvalitetan uèinak imao centar Dwight Howard s 28 koševa i 16 skokova. Poražene Sunse predvodio je Jared Dudley sa 17 koševa.

San Antonio Spursi kod kuæe su lakoæom savladali Minnesota Timberwolvese 116-100 iako su veæinu ogleda igrali bez playmakera Tonyja Parkera. Francuski je reprezentativac parket napustio nešto više od osam minuta prije kraja prvog poluvremena zbog zatezanja u zadnjoj loži lijeve noge i više se nije vratio. Inaèe, Tim Duncan predvodio je Spurse sa 21 košem i 15 skokova, dok su Stephen Jackson i Gary Neal dodali svaki po 16 za njihovu èetvrtu uzastopnu pobjedu.

U èetvrtom porazu Minnesote u zadnjih šest dvoboja najbolji su bili Jose Barea sa 18 koševa i 11 asistencija, te Kevin Love sa 17 koševa i 12 skokova.

Oklahoma City u svojoj se Chesapeake Energy Areni poigrala s LA Clippersima i na kraju slavila s uvjerljivih 114-91 u utakmici u kojoj je u dresu Thundera debitirao dugogodišnji playmaker LA Lakersa Derek Fisher, koji je ugovor potpisao tek dva sata pred poèetak susreta. Na kraju je 37-godišnji veteran odigrao skoro 20 minuta i za to vrijeme zabio 5 koševa.

Kevin Durant predvodio je Thunder s 32 koša, Russell Westbrook zabio je 19, dok je Serge Ibaka ubacio 15 koševa. Randy Foye bio je s 23 koša najefikasniji kod Clippersa koji su šutirali tek 37% iz igre. Šuterski su podbacile njihove najveæe zvijezde Blake Griffin (7 koševa uz šut 3-11) i Chris Paul (13 koševa uz šut 3-12).