Wednesday, April 24, 2024

Lakersi uvjerljivi u prvoj utakmici protiv Nuggetsa

Lakersi‘ su noćas bili uvjerljivi u prvoj utakmici finalne serije doigravanja Zapadne konferencije. Svladali su ‘Nuggetse‘ rezultatom 126-114 nakon što su prethodno imali i preko dvadeset poena viška. Nakon ravnopravne i obostrano izrazito efikasne prve četvrtine (36-38) igračima ‘Denvera’ presuda je stigla tijekom druge i treće dionice. Ta dva razdoblja igre ‘zlatno-ljubičasti’ su dobili sa ukupnih 67-41, a posebno je snažan bio njihov početni petominutni udar kojim su napravili seriju 17-1. Ipak, potrebno je spomenuti kako su Lakersi do poluvremena izveli čak 32 slobodna bacanja, iako su napravili samo šest faulova manje od protivnika. Dvoznamenkastu prednost igrači Franka Vogela do kraja utakmice više nisu ispuštali iz ruku, a osim dominantne igre, u niz navrata pokazali su i kako, za razliku od ‘Clippersa’, imaju odličnu atmosferu u momčadi.

Prvo ime susreta bio je nezaustavljivi Anthony Davis koji je ubacio 37 poena, uz 10 uhvaćenih lopti, iako će se ‘Nuggetsi’ vjerojatno buniti zbog njegovih 15 slobodnih bacanja, ali i zbog ranog opterećenja njihovih lidera velikim brojem prekršaja. Kentavious Caldwell-Pope pridodao je 18, a LeBron James 15 poena, uz 6 skokova i 12 asistencija. Kod ‘Denvera’ je vodeći tandem Jamal Murray – Nikola Jokić postigao po 21 poen, srpski centar za svega 25 minuta igre, a ‘double-double’ je upisao Michael Porter Jr. (14p-10s). Utakmica broj 2 igra se u nedjelju.