Lakersima pripao derbi Zapada, Spursi bolji od Sunsa

Sinoæ je u NBA ligi odigrano osam utakmica, uz samo jednu gostujuæu pobjedu Wizardsa nad Netsima.

Spursi su ostvarili domaæu pobjedu nad Sunsima i time im prekinuli niz od pet uzastopnih pobjeda. Utakmica je odluèena u samoj završnici,pri rezultatu 111:110 za Spurse, Ginobili ubacuje oba svoja slobodna bacanja za konaènih 113:110. Najefikasniji u redovima Spursa bili su Tim Duncan sa 21 košem i 10 skokova i Manu Ginobili sa 21 košem, 6 skokova i 8 asistencija. Sunse su predvodili Amare Stoudemire sa 41 košem i 12 skokova i Steve Nash sa 18 koševa i 11 asistencija.

Nakon utakmice trener Spursa Gregg Popovich je izjavio: “Igrali smo jako dobro 48 minuta i nalazili smo naèina da se nadjemo na otvorenom šutu. Naravno imali smo i dosta sreæe.”

Derbi Zapada odigran je Staples Centru izmeðu Lakersa i gostiju iz Denvera. Gosti su u treæoj èetvrtini vodili i sa 11 koševa prednosti, ali su Lakersi do kraja utakmice uspjeli nadoknaditi gostujuæu prednost i preokrenuti rezultat u svoju korist. Najefikasniji u redovima domaæina bili su Lamar Odom sa 20 koševa i 12 skokova i Pau Gasol sa 15 koševa i 14 skokova. Kobe Bryant je odigrao vrlo lošu utakmicu, ubacio je za njega skromnih 14 koševa, šut iz igre 3:17 uz 12 asistencija. U redovima Nuggetsa najuèinkovitiji bio je Carmelo Anthony sa 21 košem i 5 skokova.

Nakon utakmice Carmelo Anthony je izjavio: “Lakersi su odigrali puno agresivnije u drugom poluvremenu, imali smo svojih šansi ali smo ih sve na žalost prokockali.”