Tuesday, April 23, 2024

Leonard fantastičan u pobjedi Spursa, Wizardsi svladali Knickse

Wizardsi su nastavili nizati pobjede, ovaj put su bili bolji od Knicksa. Spursi su pobijedili Thundere kod kuće, dok su Lakersi bili bolji od Nuggetsa kod kuće. Sjajnu večer imao je Ivica Zubac. Raptorsi su ostvarili prvu pobjedu u produžetku ove sezone protiv Pelicansa.

Washington Wizards – New York Knicks 117:101

Wizardsi su upisali 11 pobjedu u posljednjih 13 utakmica. Prelomili su utakmicu u trećoj četvrtini koju su pobijedili rezultatom 32:22. Wizardsi su tu četvrtinu otvorili serijom 16:2. Vodili su 19 razlike i do kraja utakmice su sadržali prednost.

Kyle O’Quinn (13p, 10sk)

Toronto Raptors – New Orleans Pelicans 108:106 (OT)

Toronto je na poluvremenu gubio 14 razlike. Nije izgledalo dobro. DeMarre Carroll podigao je Raptorse u trećoj četvrtini. Pridružio mu se i Kyle Lowry koji je pogodio šut 4,3 sekunde prije kraja za prvu pobjedu u produžetku za Raptorse ove sezone.

Houston Rockets – Sacramento Kings 105:83

Od posljednjih 14 utakmica Rocketsi su odigrali deset u gostima. Napokon su bili kod kuće što im je sigurno bilo olakšanje. Harden je imao problema s koljenima pa je ranije završio utakmicu, ubacio je deset poena, sedam skokova i osam dodavanja, ali je rekao da će biti spreman za iduću utakmicu.

San Antonio Spurs – Oklahoma City Thunder 108:94

Russell Westbrook odigrao je tri odlične četvrtine protiv San Antonio Spursa, no u četvrtoj je imao samo šut nula od četiri. Spursi su tu četvrtinu pobijedili 29:19 i došli do svoje 37 pobjede u sezoni. Kawhi je u posljednjoj dionici ubacio 12 poena što je pomoglo Spursima da se odvoje i lako završe utakmicu.

Spurs:
Kawhi Leonard (36p, 8sk)
LaMarcus Aldridge (25p, 6sk, 3blk)

Thunder:
Russell Westbrook (27p, 6sk, 14as, 6izg)
Steven Adams (16p, 12sk)
Victor Oladipo (15p, 4ukr)
Domantas Sabonis (13p, 10sk, 6izg)
Anthony Morrow (11p)

Portland Trail Blazers – Charlotte Hornets 115:98

Blazersi se polako bude. Imaju četiri pobjede u posljednjih pet utakmica, dok su Hornetsi upisali peti poraz zaredom. Devet minuta prije kraja Portland je imao vodstvo 94:72 i Hornetsi više nisu mogli ništa uraditi.

Los Angeles Lakers – Denver Nuggets 120:116

Lakersi su predvođeni D’Angelo Russellom došli do pobjede nad Nuggetsima. Russell je razigravao sve suigrače, a posebno dobar je bio rookie Ivica Zubac koji zadnjih nekoliko utakmica igra na jako dobroj razini. Ubacio je 17 poena, šest skokova za 21 minutu.