Wednesday, April 24, 2024

Leonard odveo Spurse do nove pobjede, velika trojka Cavaliersa na visokom nivou

San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies 96:82 (2:0)

Spursi su predvođeni Kawhi Leonardom upisali i drugu pobjedu u seriji. Leonard je imao 37 poena, 11 skokova. Šut mu je bio 9-14, 19-19 slobodna bacanja. Pogotvo s tim nije bio zadovoljan trener Memphisa David Fizdale jer je Leonard imao više slobodnih nego cijela momčad Grizzliesa (13-15).  Spursi su već u prvom poluvremenu stvorili veliko vodstvo, ali u trećoj četvrtini Memphis se približio na samo četiri razlike 75:71. Tony Parker i Pau Gasol tricama su ponovno povećali vodstvo i Spursi su mirno u četvrtoj četvrtini priveli utakmicu kraju.

Marc Gasol (12p, 6sk, 3ast, 2ukr)

Cleveland Cavaliers – Indiana Pacers 117:111 (2:0)

Raspoložena velika trojka predvodila je Cavalierse do druge pobjede u seriji. Kyrie Irving je ubacio 37 poena, ali Cavsi su se opet raspali u četvrtoj četvrtini, no i ovaj put su uspjeli izvući pobjedu. Pacersi su se pred kraj utakmice uspjeli približiti i na četiri razlike, ali onda su Cavsi preko slobodnih bacanja osigurali pobjedu. Domaćini su imali prednost na poluvremenu od pet razlike, u trećoj četvrtini su uspjeli dodati povećati razliku. Pacersi su u četvrtoj četvrtini predvođeni Paulom Georgeom pokušali doći do preokreta, ali nisu uspjeli.