Thursday, May 2, 2024

Lillard odigrao utakmicu za povijest, Durant se vratio u pobjedi Warriorsa

Fantastični Damian Lillard je ubacio 59 poena protiv Jazzera, pobjeda koja im je jako važna za osmo mjesto. Clippersi su bili bolji od Spursa, a Kevin Durant je se nakon 19 utakmica vratio u redove Warriorsa koji su lagano pobijedili Pelicanse.

Brooklyn Nets – Chicago Bulls 107:106

Bullsi su doživjeli poraz koji ih može koštati doigravanja. Imali su prednost od šest poena i Dwyanea Wade koji se vratio nakon mjesec dana, ali su opet to vodstvo u zadnje tri minute ispustili. Spencer Dinwiddie je pogodio četiri slobodna bacanja u posljednjih 13 sekundi utakmice. Jimmy Butler je predvodio Bullse s 33 poena, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu. Ovo je bila zadnja domaća utakmica Netsa ove sezone i uspjeli su upisati 20. pobjedu  u sezoni.

Charlotte Hornets – Boston Celtics 114:121

Boston je predvođen Isaiahom Thomasom ostvario pobjedu nad Hornetsima. Thomas je ubacio 32 poena i Celticsi su i dalje u utrci za prvo mjesto na Istoku. Cavsi do kraja imaju dvije utakmice u gostima i jednu kod kuće, dok Celticsi imaju dvije utakmice kod kuće. Celticsi su u četvrtoj četvrtini gubili, ali sjajni Thomas im je pomogao da se vrate u susret i ostvare pobjedu.

Orlando Magic – Indiana Pacers 112:127

Pacersi su ponovno na omjeru .500. Paul George je pomogao Indiani da dođu do treće pobjede zaredom s 37 poena, Myles Turner je imao 23 poena i deset skokova. U ovoj utakmici napravili su vodstvo tijekom druge i treće četvrtine i uspjeli su to vodstvo do kraja zadržati iako su u četvrtoj primili 30 poena. Glavna tri igrača Pacersa, George, Turner i Thaddeus Young šutirali su ukupno 31 od 43, vrhunskih 72,1%. Mario Hezonja u dresu Orlanda je imao devet poena za 17 minuta.

Philadelphia 76ers – Milwaukee Bucks 82:90

Bucksi su prekinuli niz od tri poraza zaredom, a najbolji je bio u redovima Bucksa Giannis Antetokounmpo. Imao je 20 poena, deset skokova i šest asistencija. Bucksi su gubili u prvom poluvremenu, ali su sjajnom trećom četvrtinom nadoknadili i poveli. Treću četvrtinu su pobijedili rezultatom 25:12. Dario Šarić u dresu Sixersa je za 24 minute imao 14 poena, osam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene.

76ers:

Richuan Holmes (17p, 10sk)

Dario Šarić (14p, 8sk, 4as, 2ukr)
Bucks:

Giannis Antetokounmpo (20p, 10sk, 6as, 3ukr, 2blk)

Greg Monroe (17p, 5sk, 3as)

Washington Wizards – Miami Heat 103:106

Hassan Whiteside je odigrao vrhunsku utakmicu. Imao je 30 poena, a također je imao blokadu nad Bradleyjem Bealom koji je pokušao pogoditi tricu za izjednačenje pred kraj utakmice. Miami je ostvario važnu pobjedu za ostanak na osmom mjestu. Fantastični James Johnson je pogodio polaganje za vodstvo što je pridonijelo pobjedi Miamija.

Wizards:

Markieff Morris (21p, 5sk)

John Wall (16p, 8as, 6as)

Bradley Beal (16p, 5sk, 5as)

Heat:

Hassan Whiteside (30p, 12sk, 2as, 2ukr, 3blk)

Goran Dragić (18p, 7as, 4sk)

San Antonio Spurs – Los Angeles Clippers 87:98

Clippersi su uspjeli ostvariti važnu pobjedu u gostima koja im može pomoći da dođu do četvrtog mjesta. Preuzeli su to četvrto mjesto i tako su iskoristili poraz Jazzera protiv Blazersa. Chirs Paul je imao 19 poena, a DeAndre Jordan je ubacio 17 poena uz 17 skokova. Kawhi Leonard je ubacio 28 poena, ali ostatak momčadi nije bio raspoložen.

Portland Trail Blazers – Utah Jazz 101:86

Damian Lillard je odigrao vrhunsku utakmicu u kojoj je ubacio rekord franšize 59 poena. Lillard je predvodio Blazerse do pobjede nad Jazzerima i tako im je pomogao da još drže osmo mjesto ispred Denver Nuggetsa. Lillard je ubacio devet trica. U četvrtoj četvrtini Jazzeri su se približili na 12 razlike četiri minute prije kraja, ali Damian je onda opet ubacio tricu.

Blazers:

Damian Lillard (59p, 6sk, 5as)

Jazz:

Gordon Hayward (21p, 5sk, 4as)

Golden State Warriors – New Orleans Pelicans 123:101

Anthony Davis i DeMarcus Cousins nisu nastupali za Pelicanse, dok s druge strane za Warriorse nije igrao Steph Curry. Warriorsi su zato imali povratnika nakon 19 propuštenih utakmica. Kevin Durant se vratio u momčad i imao je 16 poena, deset skokova i šest asistencija. Warriorsi su u trećoj četvrtini ubacili 39 poena, povećali svoju prednost i u trećoj četvrtini su riješili pitanje pobjednika. Ovo im je bila 66. pobjeda u sezoni.