Saturday, April 27, 2024

Ljetna liga: Houston i Oklahoma neporaženi, Lamb ubacio 32 poena

Ljetna liga u Orlandu polako se bliži kraju. Odigrane su utakmice četvrtog od šest dana, koliko liga traje. Oklahoma i Houston su upisali nove pobjede te su još uvijek neporaženi.

Utah se bez većih problema obračunala s Brooklyn Netsima, te je ekipa Jasona Kidda tako upisala treći poraz u svojoj trećoj utakmici. Jazzeri su već do poluvremena izgradili prednost od 22 poena, tako da su lakoćom priveli utakmicu kraju. Imali su petoricu s dvoznamenkastim brojem poena, a po 15 su zabili Jeremy Evans i Chris Roberts. U redovima Netsa najbolji je s 20 poena bio Chris Wright.

Niz neporaženosti nastavila je Oklahoma, koja je rezultatom 74:62 svladala Philadelphiju. Thunderi su puno bolje odigrali drugo poluvrijeme nego prvo i to je bilo dovoljno za slavlje. Sjajnu partiju pružio je Jeremy Lamb koji je iz igre šutirao 10/14 za 32 poena. Odlaskom Kevina Martina Lamb bi iduće sezone mogao imati važnu ulogu u “prvoj” ekipi Oklahome. Jedini koga možemo izdvojiti kod Sixersa je Rodney Williams koji je ubacio 12 poena.

Celticsi su nakon dvije pobjede upisali i dva poraza. Posljednji je stigao od Houston Rocketsa rezultatom 78:85. Ekipa Houstona gotovo je cijelu utakmicu provela u vodstvu i pokazala da su s razlogom neporažena momčad u ligi. Najraspoloženiji kod pobjednika bio je Terrence Jones sa 17 poena, a poen manje ubacio je Vander Blue. Kod Bostona je ponovno najbolji bio Kelly Olynyk, koji je ubacio 19 poena i uhvatio 10 skokova za 28 minuta igre.