Ljetna liga: Jackson s 23 poena u četvrtini vodio preokret Thundera

Noćas su odigrane nove četiri utakmice Ljetne lige u Orlandu, u kojoj se uglavnom natječu rookie igrači i igrači koji se pokušavaju izboriti za ugovore u sljedećoj sezoni. Najbolju partiju dosadašnjeg dijela sezone pružio je Reggie Jackson iz Oklahome.

Prvi su na teren izašli košarkaši Indiane i Bostona, dosad neporaženih momčadi. Utakmica je bila veoma izjednačena, a pobjedu je Celticsima dobio Phil Pressey s pogođena dva bacanja 10 sekundi prije kraja, za konačan rezultat 76:74. Sa zvukom sirene za kraj šutirao je Donald Sloan za pobjedu, ali nije pogodio. Novu odličnu utakmicu odigrao je Kelly Olynyk s 21 poenom i 9 skokova, dok je Tony Mitchell pridodao 15 poena za pobjednike. Kod Pacersa je prvo ime bio Solomon Hill s 15 poena.

I druga je utakmica bila zanimljiva, a Oklahoma je slavila protiv Detroita rezultatom 79:75. Najbolju individualnu partiju dosadašnjeg dijela lige pokazao je Reggie Jackson, koji je ubacio 23 poena u posljednjoj četvrtini i tako bio ključna figura velikog preokreta u zadnjih 10 minuta utakmice. Susret je završio s 35 poena (šut 12/19), dok je na drugoj strani najbolji bio Kentavious Caldwell-Pope s 19 poena, a double-double učinak ubilježio je Andre Drummond s 12 poena i 11 skokova.

U preostale dvije utakmice Houston je uvjerljivo, s 85:71 svladao Utah Jazz, dok je Miami s 94:80 nadigrao Orlando. Rocketse su predvodili Patrick Beverley i James Anderson s po 11 poena, dok je kod Ute najbolji bio Alec Burks s 18 poena. Heat je do pobjede vodio James Ennis s 19 poena, a dobar je bio i Jarvis Varnado sa 16 poena. Kod Orlanda se jedino može istaknuti Victor Oladipo, drugi pick drafta, s 22 poena i 5 skokova.