Ljetna liga: Lamb pogodio za pobjedu, uvjerljivi Celticsi i Pacersi

Održan je i drugi dan natjecanja u Ljetnoj ligi u Orlandu, gdje sudjeluje 10 momčadi koje će u šest dana odigrati po pet utakmica.

Prva utakmica dana bila je i najzanimljivija. Oklahoma je uspjela slaviti protiv domaćina Orlanda rezultatom 79:78, a pobjedu im je dobio Jeremy Lamb pogođenim šutom šest sekundi prije kraja. Utakmicu nije dobro odigrao, pogodivši samo 4 šuta od 16 pokušaja za 11 poena, ali pogodio je onaj najvažniji. Najefikasniji kod pobjednika bio je Grant Jerrett s 14 poena, dok je kod Orlanda najbolji bio Andrew Nicholson s 19 poena. Drugi pick drafta Victor Oladipo susret je završio s 12 poena, 5 asistencija i 3 skoka.

Indiana Pacersi su bez većih problema svladali 76erse rezultatom 96:75. Do poluvremena je utakmica bila neizvjesna, no u trećoj četvrtini kreće odvajanje Pacersa za pobjedu. Sjajno je odigrao Solomon Hill s 22 poena (trice 4/5), a nije zaostajao ni Miles Plumlee sa 16 poena i 15 skokova. Khalif Wyatt je za Sixerse  ubacio 25 poena, a znatno slabije nego prvog dana odigrao je Michael Carter-Williams s 13 poena (šut 4/20) i 7 asistencija.

Još uvjerljiviju pobjedu ostvarili su košarkaši Bostona svladavši Pistonse rezultatom 93:63. Već su nakon prve četvrtine Celticsi imali veliku prednost (30:9) te je bilo jasno tko će slaviti. Do pobjede ih je vodio Darius Johnson-Odom s 22 poena, a novu dobru utakmicu odigrao je Kelly Olynyk s 13 poena, 6 skokova i 5 ukradenih lopti. Kod Pistonsa nije igrao Andre Drummond, što je glavni razlog poraza. Jedino je Kentavious Caldwell-Pope bio dvoznamenkast, s 11 postignutih poena.

U posljednjoj utakmici dana Miami Heat je svladao Brooklyn Netse 93:86 i tako je novi trener Netsa Jason Kidd doživio i drugi poraz u Ljetnoj ligi. Heat je do prve pobjede predvodio Scotty Hopson s 22 poena u 26 minuta igre, a dobar je bio i Ian Clark s 19 poena. U poraženoj momčadi Tyshawn Taylor ubacio je 25 poena (šut 7/13), a Mason Plumlee 23 (šut 8/8) uz 9 skokova.