Ljetna liga: Raspucani Burks za prvu pobjedu Jazzera

Juèer naveèer i tijekom noæi odigrani su susreti drugog dana Ljetne lige u Orlandu. Sve su utakmice bile izjednaèene, a slavile su momèadi koje su imale najviše koncentracije na kraju utakmica. Igraè dana je Alec Burks koji je 76ersima “utrpao” 31 poen.

Utah je pobjedom 84:80 nad Philadelphijom tako došla do svoje prve pobjede na ovogodišnjoj Ljetnoj ligi, dok su 76ersi još uvijek bez pobjede u  dva susreta. Prvo ime susreta bio je Alec Burks koji je za 29 minuta postigao 31 poen uz sjajan šut iz igre 10-14. Najveæu podršku imao je u Enesu Kanteru koji je postigao 10 poena i uhvatio 8 skokova. Kod poraženih se najviše iskazao Jacob Pullen s 23 poena, dok je 16 poena i 7 skokova djelo Justina Holidaya.

Zanimljivo je bila i na susretu Oklahoma Cityja i Indiane gdje su Pacersi slavili rezultatom 78:74. Veæi dio susreta kontrolirali su rezultat, a u završnici se Thunder približio, ali nije uspio napraviti preokret. Pacerse je do druge pobjede vodio Lance Stephenson s 28 poena i 7 skokova, a solidan je bio i Miles Plumlee (26. izbor drafta) s 14 poena. Kod Thundera je najraspoloženiji bio Lazar Hayward s 15 poena i 8 skokova, a samozatajnu utakmicu odigrao je Perry Jones (28. izbor drafta) koji je za 23 minute postigao 8 poena.

Domaæini lige, košarkaši Orlanda upisali su prvi poraz, sa 79:74 bolji su bili košarkaši Detroita kod kojih je najbolji bio Austin Daye s 24 poena, uz gotovo savršen šut od 8-10 te 5-5 s linije slobodnih bacanja. Najzanimljiviji u toj momèadi je Andre Drummond (9. izbor drafta) koji je pokazao da obrambeno veæ sada može pomoæi prvoj momèadi Pistonsa, ali velik problem je u napadu jer osim zakucavanja pod košem nema drugih opcija za sada. Pokazao je svoju atletsku nadmoæ, no još je puno posla pred njim prije nego postane dobar NBA košarkaš.

Najbolji kod Orlanda bio je Andrew Nicholson (19. izbor drafta) s 13 poena i 6 skokova, dok su po 11 poena ubacili Kyle O’Quinn (49. izbor drafta) i Kevin Anderson.

U posljednjoj utakmici dana Boston Celticsi su svladali Brooklyn Netse rezultatom 82:73. Celticsi su ponovno mogli vidjeti solidnu partiju svog 21. izbora drafta, Jareda Sullingera koji je postigao 8 poena i uhvatio 12 skokova. Muèio se sa šutom iz igre (3-12), ali pokazao je kako æe biti koristan igraè s klupe za Boston. Najbolji kod Celticsa u ovoj utakmici bio je Jonathan Gibson koji je za 14 minuta igre postigao 17 poena. Al Thornton sa 16 poena i 8 skokova predvodio je Netse, a puno bolje nego juèer odigrao je MarShon Brooks koji je susret završio s 13 poena i 4 asistencije.