Ljetna liga: Thomas srušio rekord, Morris pogodio za pobjedu

Četvrtog dana Ljetne lige u Las Vegasu vidjeli smo sedam utakmica, u kojima je Malcolm Thomas iz Chicaga postavio novi rekord lige s uhvaćena 22 skoka na utakmici, a Marcus Morris pogodio šut sa zvukom sirene za pobjedu.

Chicago Bullsi upisali su drugu pobjedu, 93:81, nad Denver Nuggetsima u svom drugom nastupu. Imali su dva izrazito raspoložena pojedinca koji su ih odveli do pobjede. Prvi je već spomenuti Thomas, koji je uz 22 skoka pridodao i 13 poena, ali za postizanje poena bio je zadužen Andrew Goudelock s 31 poenom (šut 10/13) za 29 minuta, te je oduševio sve svoje navijače. Kod Nuggetsa se najviše trudio Evan Fournier postigavši 20 poena, ali to nije bilo dovoljno.

Još jedan visoki igrač imao je sjajan dan, a to je Aron Baynes, koji je vodio Spurse do pobjede nad Hawksima rezultatom 96:84. Visoki Australac postigao je 19 poena uz 15 skokova, a veliku pomoć pružio mu je i Nando De Colo s 19 poena i 8 asistencija. U redovima Hawksa prvo ime bio je Mike Scott koji je ubacio 27 poena, uključujući savršenih 13/13 s linije slobodnih bacanja.

Charlotte Bobcatsi mogu biti zadovoljni svojim ovogodišnjim izborom drafta, Codyjem Zellerom, koji pruža jako dobre igre u Las Vegasu. U slavlju njegove momčadi nad Knicksima 84:71, Zeller je ugradio 18 poena i 10 skokova, a odličan je bio i Jeffery Taylor s 20 poena i 4 ukradene lopte. Kod Knicksa se istaknuo tek C.J. Leslie s 15 poena.

Za kraj moramo spomenuti i Marcusa Morrisa, koji je zabio koš za pobjedu protiv Timberwolvesa. Sunsi su slavili rezultatom 91:89, a Morris je zabio težak šut sa zvukom sirene, što mu je bio 18. poen na utakmici. Njegov brat blizanac Markieff ubacio je 22 poena te su njih dvojica bili ključni u velikom preokretu nakon zaostatka od čak 24 poena u prvom poluvremenu. Poražene Wolvese predvodio je Robbie Hummel s 18 poena i 7 skokova.